آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شریعت نژاد بیان کرد:

مشکلی برای تامین مرکبات شب عید وجود ندارد

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: طی بازدید که از سردخانه ها وانبارها داشتیم، به اندازه کافی مرکبات نگهداری می شود و از این نظر مشکلی برای تامین مرکبات شب عید وجود نخواهد داشت .
دوشنبه 30 بهمن 1396 ساعت 11:06
مشکلی برای تامین مرکبات شب عید وجود ندارد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: طی بازدید که از سردخانه ها وانبارها داشتیم، به اندازه کافی مرکبات نگهداری می شود و از این نظر مشکلی برای تامین مرکبات شب عید وجود نخواهد داشت . https://cdn.icana.ir/d/019/96197.jpg مشکلی,برای,تامین,مرکبات,شب,عید,وجود,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه "صبح و گفتگو" رادیو گفتگو با موضوع وضعیت مرکبات شمال کشور و با حضور  دلاور حیدر پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران و شمس اله شریعت نژاد ، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

دلاور حیدر پور با رد این موضوع که پرتقال توسط کشاورزها در پاییز امسال به صورت کال چیده شده است، گفت: معمولا در فصل برداشت نوبرانه محصول به بازار می آید که عرف همه بازارها است. البته در دنیا نیز مرکبات را رنگ آمیزی و واکس می زنند و این معمول است.

وی اضافه کرد: باید سعی شود در رنگ آمیزی میوه ها از مواد استاندارد استفاده شود تا مشکلی در حوزه سلامت ایجاد نشود اما در هر صورت به هیچ وجه محصولی کال یا نارس چیده و انبار نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته یک سرمای زودرس داشتیم که در تاریخ مازندران بی سابقه بود و خسارت سنگینی نیز به همه زد اما امسال به لطف خدا و تلاش کشاورزان، پرتقال به اندازه کافی است. امسال حدود 2.3 میلیون تن تولیدات مرکبات در مازندران صورت گرفت که چیده شد و به تدریج به بازار عرضه شد و هم اکنون نیز پرتقال به اندازه کافی در انبار باغداران و سردخانه وجود دارد.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران به تمهیدات دولت برای تامین مرکبات شب عید اشاره کرد و اظهار داشت: دولت برای اینکه شب عید دچار مشکل و کمبود و همچنین التهاب در بازار نشود، طبق معمول همه ساله دو محصول پر مصرف سیب و پرتقال را ذخیره می کند تا در صورت ضرورت برای تنظیم بازار استفاده کند. دولت برای تنظیم شب عید قرار بود 40 هزار تن ذخیره پرتقال ذخیره کند که 30 هزار تن آن از پرتقال تامسون شمال است.

وی ادامه داد: حدود 25 هزار تن میوه برای استان های مختلف دراستان ها ذخیره شده است و به انبار شهرستان ها ارسال شده است و انشاالله به موقع با تصمیم ستاد تنظیم بازار وارد بازار می شود.

شمس اله شریعت نژاد نماینده مجلس در ادامه در خصوص وضعیت مرکبات گفت: امسال وضعیت مرکبات در شمال به ویژه استان گلستان نسبت به سنوات قبل بسیار خوب بود.همچنین تولید مرکبات نسبت به سال های گذشته بسیار بیشتر بود.

وی اضافه کرد: طی بازدید که از سردخانه ها وانبارها داشتیم، به اندازه کافی مرکبات شمالی نگهداری می شود و از این نظر مشکلی برای تامین مرکبات شب عید وجود نخواهد داشت و نیازی به واردات نیز نخواهد بود  و حتی اضافه نیز داریم و در پی صادرات نیز هستیم./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000