خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/12/01 13:08:18
سرویس اجتماعی
توضیح خضری درباره راه‌کارهای حل مشکلات بیمه سلامت؛

آیا اختصاص بودجه جدید برای تأمین منابع بیمه سلامت امکان پذیر است؟

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به کاهش اعتبار بیمه سلامت در لایحه بودجه ۹۷، گفت:‌ دولت باید درسال آینده لایحه متمم بودجه را برای حل مشکلات بیمه سلامت ارسال کند.
آیا اختصاص بودجه جدید برای تأمین منابع بیمه سلامت امکان پذیر است؟ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به کاهش اعتبار بیمه سلامت در لایحه بودجه 97، گفت:‌ دولت باید درسال آینده لایحه متمم بودجه را برای حل مشکلات بیمه سلامت ارسال کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712108980661423.jpg آیا,اختصاص,بودجه,جدید,برای,تأمین,منابع,بیمه,سلامت,امکان,پذیر,است؟ Icana

رسول خضری درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره کاهش اعتبارات مربوط به بیمه سلامت در لایحه بودجه 97، گفت:‌ در جریان بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق 15 هزار میلیارد تومان برای مجموع بیمه سلامت، خرید تضمینی محصولات استراتژیک کشاورزی و بیمه محصولات کشاورزی مصوب شد، بیمه سلامت بخش قابل توجهی کسر بودجه دارد که متاسفانه دولت اعتباراتی برای رفع این مشکل در لایحه نظرنگرفته بود؛ اما به دلیل رد کلیات لایحه بودجه درصحن و بازگشت آن به کمیسیون این اعتبارات کاهش و اعداد به میزان لایحه اولیه دولت بازگشت.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به مشکلات بیمه سلامت ، بیمه محصولات کشاورزی و خرید تضمینی محصولات کشاورزی ازاهمیت بسزایی برخوردار است، افزود:‌ دولت به عنوان مقصر اصلی در لایحه دولت متاسفانه از همان ابتدا اعتبارات کمی را برای این 3 حوزه درنظرگرفته بود، به طورحتم نمایندگان به دنبال آن بودند که از 15 هزارمیلیارد تومان 7هزار و 500 میلیارد تومان به بیمه سلامت اختصاص پیدا کند.

وی با بیان اینکه کاهش اعتبارات اولیه منجر به کاهش سهم اعتبارات بیمه سلامت از محل اسناد خزانه اسلامی شد، تصریح کرد:‌ نمایندگان خواهان حفظ 7 هزار و 500 میلیارد تومان سهم بیمه سلامت بودند، اما درگام آخرمقرر شد که 9 هزار و 500 میلیارد تومان به شکل مساوی میان این حوزه ها تقسیم بندی شود؛ بنابراین دراین شرایط سهم بیمه سلامت نیز به مراتب کاهش پیدا می کند؛ اما اگر همین اعتبارات نیز به شکل صد درصد اختصاص پیدا کند نیز باز بخشی از مشکلات بیمه سلامت باقی می ماند.

خضری با تاکید براینکه دولت در 3  ماه اول و یا دوم سال آینده باید لایحه متمم بودجه را به مجلس ارسال کند، گفت:‌ همانند سال 95 که بیمه سلامت با کسری شدید بودجه مواجه شد و 8 هزار میلیارد تومان اوراق منتشر شد، قطعا همین رویه برای سال آینده نیز تکرار می شود؛ بنابراین دولت باید برای حل مشکلات بودجه لایحه متمم را به مجلس ارسال کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه اعتبارات موجود درلایحه برای بیمه سلامت و بیمه محصولات کشاورزی کافی نیست، افزود:‌ دولت برای این موارد قطعا باید لایحه متمم بودجه را به مجلس ارسال کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet