هدر موبایل
1388/05/25 17:22:00
سرویس سیاسی
قوه قضاییه؛ چشم اندازه آینده- 2

عضنفر آبادی: استفاده از نخبگان اولویت کاری مدیریت جدید

**نماینده بم با اشاره به نشست مشترک این کمیسیون با آیت الله صادق لاریجانی اظهار داشت: بهره‌مندی از نخبگان و متخصص رویکرد رییس جدید قوه‌قضائیه در آغاز به کار در این دستگاه است.

موسی غضنفرآبادی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت افزود: این رویکرد می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در حل مشکلات فعلی سیستم قضایی ایفا کند.

وی تکمیل قانون مجازات اسلامی را از دیگر اولویت‌های قوه‌قضائیه در شرایط فعلی ارزیابی کرد.

نماینده بم در ادامه به موضوع نحوه و زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دستگاه قضایی اشاره کرد و تصریح کرد:‌ روند رسیدگی به پرونده‌ها در دستگاه قضایی باید به سطحی برسد که رضایت‌مندی مراجعان را به همراه داشته باشد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی سپس اطاله دادرسی در سیستم قضایی را  یکی از چالش‌های پیش روی این دستگاه برشمرد و اظهار داشت: هر چند این موضوع از جمله مباحثی است که نیازمند ارائه راهکار در طولانی مدت است؛ اما در نهایت باید به سمتی رفت که تا جایی که امکان دارد زمان اظهار نظر کارشناسی بر روی پرونده‌ها کاهش یابد تا به کاهش اطاله دادرسی منجر شود.

وی تصریح کرد: باتوجه به حساسیتی که کار قضایی در کشور دارد لازم است از افرادی صالح متخصص در این سیستم به کار گرفته شود؛ چرا که بروز عیب از یک نفر هم در این دستگاه زیاد است؛ بنابراین تا جای ممکن باید قضات با علوم روز آشنایی داشته باشند و از تربیت اسلامی مناسب برخوردار باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet