هدر موبایل
1396/12/01 13:08:52
سرویس اقتصادی
بختیاری:

هیچ دلیلی برای واردات گندم وجود ندارد / اقدامات جهاد کشاورزی برای ارتقاء کیفیت گندم قطعا راضی‌کننده نیست

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای ارتقاء کیفیت گندم تولیدی قطعا به صورت ۱۰۰درصدی راضی کننده نیست، برای ارتقاء کیفیت گندم تولیدی زمان معنایی ندارد.
هیچ دلیلی برای واردات گندم وجود ندارد / اقدامات جهاد کشاورزی برای ارتقاء کیفیت گندم قطعا راضی‌کننده نیست نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای ارتقاء کیفیت گندم تولیدی قطعا به صورت 100درصدی راضی کننده نیست، برای ارتقاء کیفیت گندم تولیدی زمان معنایی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/46331.jpg هیچ,دلیلی,برای,واردات,گندم,وجود,ندارد,/,اقدامات,جهاد,کشاورزی,برای,ارتقاء,کیفیت,گندم,قطعا,راضی‌کننده,نیست Icana

علی بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص واردات گندم با وجود رسیدن به خودکفایی، اظهار داشت: واردات گندم با توجه به شرایط و تفکر مجموعه مسئولین باید منتفی باشد هر چند که برای عده‌ای سود داشته باشد باید از این مسئله جلوگیری کند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایطی که بنای خودکفایی در تولید گندم را داریم و در حال تنظیم مصارف مختلفی در این بخش هستیم و کشاورزان را به سمت کشت گندم هدایت می‌کنیم هیچ دلیل برای واردات گندم وجود ندارد، گفت: باید دولت برنامه‌ریزی کند تا زمینه برای واردات گندم فراهم نشود.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه آیا میزان کیفیت گندم تولیدی و حجم آن راضی کننده است  یا خیر، اظهار داشت: کیفیت‌های گندم متفات است اما به میزان مصرف انسانی که نیاز داریم کیفیت‌ها پاسخگو هستند و در آزمایشگاه‌های مختلف کیفیت گندم تولیدی کشور توسط بخش‌های متفاوت آزمایش شده است.

وی با اشاره به اینکه میزانی از گندم که از کیفیت کافی برای مصرف انسانی برخوردار نیست جداسازی شده و برای خوراک دام مورد استفاده قرار می‌گیرد، ادامه داد: صرف اینکه گندم تولید از کیفیت لازم برخوردار نیست نباید به سمت واردات حرکت کرد بلکه باید با کار کارشناسی کیفیت‌ها را ارتقاء داد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای ارتقاء کیفیت گندم تولیدی قطعا به صورت 100درصدی راضی کننده نیست، خاطرنشان کرد: برای ارتقاء کیفیت گندم تولیدی زمان معنایی ندارد و ما باید هرچه زودتر افزایش کیفیت گندم را باید داشته باشیم، وزارت جهاد کشاورزی طی سال‌های گذشته زمان کافی را داشته و بحث زمان در شرایط فعلی انحرافی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet