شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/12/01 13:27:33
سرویس اجتماعی
محمودی شاه نشین:

پشت پرده شایعه سازی علیه شهرداری و شورای شهر تهران چیست؟/چه کسانی از اقدامات ضد رانت مدیریت شهری ضرر می کنند

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، شفاف نبودن بسیاری از عملکردها را عامل اصلی انتشار شایعات پیرامون عملکرد شورای شهر تهران دانست.
پشت پرده شایعه سازی علیه شهرداری و شورای شهر تهران چیست؟/چه کسانی از اقدامات ضد رانت مدیریت شهری ضرر می کنند عضو مجمع نمایندگان استان تهران، شفاف نبودن بسیاری از عملکردها را عامل اصلی انتشار شایعات پیرامون عملکرد شورای شهر تهران دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201801104583929930.jpg پشت,پرده,شایعه,سازی,علیه,شهرداری,و,شورای,شهر,تهران,چیست؟/چه,کسانی,از,اقدامات,ضد,رانت,مدیریت,شهری,ضرر,می,کنند Icana

محمد محمودی شاه نشین  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتقاد برخی اعضای شورای شهر تهران از انتشار شایعات پیرامون عملکرد این شورا گفت: عامل اصلی انتشار شایعات شفاف نبودن بسیاری از عملکردهاست، کما اینکه در ماده 35 قوانین شهری نیز به صراحت آمده هر شش ماه یک‌بار تفریغ و عملیات درآمد و هزینه بودجه شهرداری‌ها در قالب بخش خدمات جاری و عمرانی باید انتشار پیدا کند و گزارش ماهانه هزینه و درآمد باید به صحن شورا ارائه شود.

نماینده مردم شهریار، ملارد و شهر قدس در مجلس شورای اسلامی، افزود: رعایت این موارد می‌تواند تا حدود زیادی از بروز شایعات پیشگیری کند، همچنین اگر معاملات شهرداری در سایتی که دولت از آن استفاده می‌کند در جهت شفاف‌سازی قرار گیرد، هم پیمانکاران اطلاع پیدا کرده و هم عملکردها از انحصار خارج و نظارت بیشتری وجود خواهد داشت، ضمن اینکه این اقدام می‌تواند کمک بسزایی در جهت ممانعت از انتشار شایعات باشد.

وی اظهار کرد: متاسفانه فضای مجازی با مه آلود کردن جامعه حق و باطل را به هم نزدیک کرده و قدرت تشخیص را کاهش داده است چرا که در بسیاری از مواقع نیز بین تعدادی خبر حقیقی یک امر خلاف واقع را با شرح تفصیلی منتشر می‌کنند و مخاطبانی که اخبار را پیگیری کرده را دچار تناقض می‌کند.

محمودی شاه نشین خاطرنشان کرد: خواه ناخواه ابزار فضای مجازی فرزند نورسی است که هنوز فرهنگ مبتنی بر صداقت را ترویج نکرده و به همین دلیل مشکلات بسیاری را در سطح جامعه ایجاد می‌کند، چرا که فرهنگ صحیح استفاده از آن و امکان پاسخگویی و شفاف‌سازی نیز در این فضا وجود ندارد.

وی یادآورشد: یکی دیگر از موارد زمینه‌ساز انتشار شایعات در سطح جامعه نبود عزم جدی در دستگاه‌ها برای شفاف سازی در خصوص عملکرد مالی آنها بوده که خود عاملی در جهت تخریب وجهه خدمتگذاران در سطح کشور است.

محمودی شاه نشین بیان کرد: شورای شهر تهران اقدامات بسیاری را در جهت رفع فساد آغاز کرده است، هر چند نمی‌توان با قاطعیت در مورد نتیجه این اقدامات اظهارنظر کرد.

وی عنوان کرد: البته تلاش شورای شهر برای ممانعت از رانت‌خواری، انحصاری کردن عملکردها و شفاف‌سازی درخور تحسین است چرا که میدانی برای فروش خدمات همگان فراهم می‌شود و قبل از اینکه میدان ارائه قیمت فروش خدمات فراهم نشده، حذف نشود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: در گذشته بخشی از ارائه خدمات چه در قالب پیمانکاری و چه سایر بخش‌ها به گونه‌ای ارائه می‌شد که فرصتی برای خروج از انحصارطلبی ایجاد نمی‌کرد تا فضای رقابتی ایجاد کند و این در حالی است که ایجاد فضای رقابتی مانع از گسترش فساد شده و نرخ محصول خدمات کاهش می‌یابد که در پی آن هزینه شهرداری را نیز کاهش می‌دهد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، تاکید کرد: هم‌اکنون مصوباتی در بودجه ایجاد شده که اختیارات واگذاری را کاهش می‌دهد و بیشتر فراخوان عمومی و دو مرحله ای شدن پیمانکاری‌ها را مدنظر قرار داده است که نشان می‌دهد رویکرد ایجاد سلامت کاری هدف قرار گرفته که امیدواریم نتیجه مثبتی را هم به همراه داشته باشد./

پایان پیام

خبرنگار: حمیدرضا خدامی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet