ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1396/12/02 12:08:32
سرویس اجتماعی
جاسمی انتقاد کرد:

واریز کمک‌های بین المللی و مردمی زلزله کرمانشاه به حساب‌های دولتی/ فقط 10 تا 12 میلیارد تومان پرداخت شد

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با اشاره به اینکه اگر کمک‌های مردمی به زلزله زدگان پرداخت شود، نیازی به کمک‌های دولتی نخواهد بود، گفت: متاسفانه کمک های بین المللی و مردمی را به حساب های دولتی ریختند.
واریز کمک‌های بین المللی و مردمی زلزله کرمانشاه به حساب‌های دولتی/ فقط 10 تا 12 میلیارد تومان پرداخت شد نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با اشاره به اینکه اگر کمک‌های مردمی به زلزله زدگان پرداخت شود، نیازی به کمک‌های دولتی نخواهد بود، گفت: متاسفانه کمک های بین المللی و مردمی را به حساب های دولتی ریختند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103892036884.jpg واریز,کمک‌های,بین,المللی,و,مردمی,زلزله,کرمانشاه,به,حساب‌های,دولتی/,فقط,10,تا,12,میلیارد,تومان,پرداخت,شد Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌ وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت، وضعیت مناطق زلزله زده کرمانشاه را بحرانی خواند و گفت: متاسفانه کمبود امکانات و ضعف مدیریت در این مناطق مشهود است و اعتراض و فریادهای نمایندگان استان نیز تاکنون راه به جایی نبرده و مردم همچنان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه مردم کرمانشاه از وعده و وعید خسته شده اند و دولتمردان نیز توجهی به رفع مشکلات آنها ندارند، تصریح کرد: گاه ما نمایندگان مجبور هستیم برای آنکه متهم به سیاه نمایی نشویم؛ مسائل را وارونه جلوه داده و بگوییم که وضعشان مساعد و مطلوب است.

وی تصریح کرد: اگر دولتمردان توان رفع مشکلات مردم زلزله زده و کمک به آنها را ندارند، اعلام کنند تا از عراق و افغانستان و جیبوتی درخواست کمک کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه طی روزهای اخیر شدت بارندگی آبگرفتگی شدید تمامی چادرها و غرقاب شدن مردم را به دنبال داشت، افزود: وضعیت مردم بسیار نگران کننده است و هیچ مسئولی هم جوابگو نیست از سویی 80 درصد از وعده های داده شده مسئولان به زلزله زده ها عملیاتی نشده و این وعده ها شعاری بیش نبود.

جاسمی با رد اظهارات فرماندار سرپل ذهاب مبنی بر اینکه بخشی از مردم کانکس نخوانستند و پول کانکس ها را دریافت کردند که مبلغ آن 5 میلیون تومان است، تصریح کرد: اگر کمک های مردمی به زلزله زدگان پرداخت شود هیچ نیازی به کمک های دولتی نخواهد بود؛ متاسفانه کمک های بین المللی و مردمی به حساب های دولتی ریخته شده و مقرر شد از این کمک ها به هر خانوار روستایی 35 میلیون و به خانوار شهری 45 میلیون پرداخت شود؛ اما در حال حاضر در حدود 10 تا 12 میلیارد تومان پرداخت شده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، وضعیت بهداشتی مناطق زلزله زده را بحرانی خواند و افزود: متاسفانه در این مناطق با مشکلات بهداشتی، بیماری های عفونی، سرمازدگی کودکان و کمبود کانکس مواجه هستیم و از سویی با توجه به پیش رو بودن فصل گرما و رسیدن شدت گرما به 50 درجه سانتیگراد ابتلای مردم به گرمازدگی و برخی بیماری ها نیز نگران کننده است بنابراین امدادرسانی به مردم از لحاظ کمی و کیفی به هیچ وجه رضایت بخش نبوده و دولت نیز هیچ تلاشی برای بهبود امدادرسانی نمی کند./

پایان پیام

خبرنگار: مرتضی ندرلو

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet