ایام محرم 1398
1397/01/07 11:20:00
سرویس اقتصادی
/اقتصاد مقاومتی در سالی که گذشت/

داداشی: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال 96 ملموس نبود

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از نحوه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶ از سوی دولت انتقاد کرد.
داداشی: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال 96 ملموس نبود سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از نحوه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال 96 از سوی دولت انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102625187534.jpg داداشی:,اجرای,سیاست,های,اقتصاد,مقاومتی,در,سال,96,ملموس,نبود Icana

ولی داداشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ارزیابی عملکرد دولت در زمینه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سالی که گذشت،  اظهار داشت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و اهمیت سیاست های اقتصاد مقاومتی، دولت در سال گذشته این سیاست ها را به خوبی عملی نکرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر در هر خانواده فرد بیکار وجود دارد، ادامه داد: همه خانواده ها به نوعی با بیکاری درگیر هستند، بنابراین اقدامات دولت در راستای توسعه اشتغال و به خصوص اقتصاد مقاومتی ملموس نیست.

نماینده مردم آستارا در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به آمارهای ارائه شده از سوی دولت، بیان داشت: آمارها نشان دهنده اشتغالزایی است اما این آمارها تنها مورد قبول دولت ها است و مردم ونمایندگان مردم به این دلیل که تغییراتی سر سفره خانواده ها ایجاد نشده است، آمارهای را قبول ندارند.

وی تاکید کرد: وقتی خانواده ها بهبود اقتصادی و رونق اشتغال را لمس نمی کنند، بنابراین آمارها غلط است.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه سال آینده نیز باید اقتصاد مقاومتی را دنبال کرد، عنوان کرد: کشورهای مانند ژاپن سالها است که اقتصاد مقاومتی را پیاده کرده اند و به واسطه همین سیاست ها توانسته اند امروز تکنولوژی و علم خود را به همه دنیا صادر کنند.

داداشی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه دولت در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی همچنان اندر خم یک کوچه است، اظهار داشت:برخی مسئولان و رانت خوارانی که در بند دولت نفوذ کرده اند خواهان واردات هستند که با این کار کمر تولید کننده می شکند، سود واردات در جیب اشخاصی می رود که دنبال رانت و لابی های غیرقانونی و نامشروع هستند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تا زمانی که این رانت خواران از بدنه دولت ها کنار گذاشته نشود، مردم تاثیر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را لمس نخواهند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet