هدر موبایل
1396/12/05 16:45:00
سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تشریح کرد:

باید و نباید لایحه کارشناسی اعتراضات مردمی / چرا برگزاری اعتراضات نیازمند مکان فیزیکی مشخص است؟

عضو فراکسیون ولایی مجلس معتقد است با تدوین مکانیزم بیان اعتراضات مردم دیگر اعتراضات به خیابان‌ها کشیده نمی‌شود .
باید و نباید لایحه کارشناسی اعتراضات مردمی / چرا برگزاری اعتراضات نیازمند مکان فیزیکی مشخص است؟ عضو فراکسیون ولایی مجلس معتقد است با تدوین مکانیزم بیان اعتراضات مردم دیگر اعتراضات به خیابان‌ها کشیده نمی‌شود . https://cdn.icana.ir/d/019/201606106142311221.jpg باید,و,نباید,لایحه,کارشناسی,اعتراضات,مردمی,/,چرا,برگزاری,اعتراضات,نیازمند,مکان,فیزیکی,مشخص,است؟ Icana

گروه سیاسی خبرگزاری خانه ملت، فاطمه رضایی؛ سیدحسین نقوی حسینی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری‌ خانه‌ملت، در خصوص لایحه کارشناسی اعتراضات مردمی، گفت: جمهوری اسلامی نظامی مردم سالار و مردم محور است؛ مردم در بحرانی‌ترین شرایط به پای نظام و انقلاب ایستاده و توطئه دشمنان را خنثی کردند لذا برای آنها باید حقی قائل شد.

نماینده مردم پیشوا و ورامین مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مردم باید بتوانند اعتراضات خود را مطرح کنند، پیش از این مجلس شورای اسلامی محل تجمعات و مراجعات مردمی بود، به صورتی که اصناف و گروه‌های مختلف پیام خود را به مردم و هیات رئیسه مجلس می‌رساندند.

وی با بیان اینکه مردم حق طرح اعتراضات خود را دارند، افزود: مردم نسبت به اصول انقلاب، اسلام، ولایت فقیه و قانون اساسی اعتراض ندارند بلکه نسبت به عملکردهای مدیران، وزرا و مسئولان اجرایی کشور اعتراض دارند بنابراین نباید مانع طرح آنها شد. مردم در راهپیمایی 22 بهمن پایبندی خود به نظام و اسلام را ثابت کردند.

نقوی حسینی با بیان اینکه مردم در گذران زندگی روزمره خود با مشکل مواجهند، تصریح کرد: در این شرایط برای طرح بیان اعتراضات به حق مردم باید مکانیزمی تدوین شود، البته پیش از این هم به وزارت کشور پیشنهاد داده شد تا مکانی مجزا برای برگزاری اعتراضات مشخص کند.

وی معتقد است: در صورت تعیین مکانی مجزا برای تجمعات قانونی، گروه‌های مختلف مردمی و صنفی می‌توانند درخواست خود را مطرح و متناسب با نوع اعتراض، مسئول مربوطه به همراه تعدادی از نمایندگان مجلس جهت پاسخگویی و پیگیری مشکلات حضور یابند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: لایحه دولت بسیاری از مشکلات را رفع و چارچوب بیان خواسته‌های مردمی را هم مشخص خواهد کرد، نفع مردم و نظام جمهوری اسلامی هم در این موضوع است زیرا اعتراضات نه تنها به خیابان‌ها کشیده نمی‌شود بلکه کانال و مسیر حل مشکل هم شفاف و مشخص خواهد شد. لذا مجلس از این لایحه استقبال خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet