هدر موبایل
1396/12/04 12:41:34
سرویس سیاسی
/تحقق عدالت در جامعه ؛ از آرمان ها تا المان ها/

مازنی: پول پاشی برقراری عدالت نیست

عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است دستگاه های اجرایی باید نقره داغ نظارت مجلس را احساس کنند تا عدالت برقرار شود.
مازنی: پول پاشی برقراری عدالت نیست عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است دستگاه های اجرایی باید نقره داغ نظارت مجلس را احساس کنند تا عدالت برقرار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105590201279.jpg مازنی:,پول,پاشی,برقراری,عدالت,نیست Icana

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عدالت و ضرورت های اجرای آن گفت: در بعد اول باید عدالت در حوزه قدرت و سیاست دیده شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: نمی توان به مردم گفت ما با شما عادلانه برخورد می کنیم اما زمان سیاستگذاری خودمان تعیین کنیم چه کسی بر اساس سلایقمان وارد عرصه شود.

وی در ادامه اولین قدم ایجاد شفافیت را در نظام انتخابات ضروری دانست و افزود: نظام انتخابات بسیار معیوب است و باید اصلاح شود تا شورای نگهبان بتواند بر اساس مواد صریح، شفاف، قابل اندازه گیری و قابل احصا افراد را از نظر صلاحیت تأیید یا رد کند.

مازنی ادامه داد: برای بررسی صلاحیت افراد بسیاری از موارد همچون عدم سوءپیشینه یا برخی موارد شناسنامه ای را می توان بر اساس مدارک تعیین کرد اما برای تعیین برخی موارد دیگر همچون التزام عملی به اسلام و انقلاب معیار خاصی وجود ندارد جز ارائه برخی گزارش ها از سوی افراد که آن نیز می تواند با حب و بغض افراد ارتباط مستقیم داشته باشد که دور از عدالت است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: از سوی دیگر باید قوانینی که باعث امتیاز و تسهیلات دادن به افراد می شود به صورت شفاف انجام شود و درباره حقوق شهروندی اطلاع رسانی دقیق صورت گیرد.

وی افزود: حوزه ای مانند اقتصاد از مهم ترین حوزه هایی است که ممکن است به عدالت اجتماعی خدشه وارد کند لذا با پول پاشی در این بخش نمی توان باعث ایجاد عدالت شد بلکه باید شرایط برای استفاده مردم از امکانات مالی بر اساس ظرفیت ها انجام شود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به همکاری مجلس برای برقراری عدالت خاطرنشان کرد: اولویت مجلس برای برقراری عدالت باید بر اساس نظارت باشد و امورات نظارت نباید تحت تأثیر لابی ها و گروکشی ها باشد بلکه دستگاه های اجرایی باید نقره داغ نظارت مجلس را احساس کنند و در همین زمینه نیز قوه قضاییه برای برخورد با بی عدالتی همکاری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet