خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/12/04 08:51:34
سرویس اجتماعی
محمودی شاه نشین:

نیاز جدی تهران به ساخت 4 مرکز اسکان اضطراری/ تامین بودجه سامانه هشدار سریع زلزله در اولویت قرار گیرد

عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: تهران نیاز جدی به ساخت ۴ مرکز اسکان اضطراری دارد.
نیاز جدی تهران به ساخت 4 مرکز اسکان اضطراری/ تامین بودجه سامانه هشدار سریع زلزله در اولویت قرار گیرد عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: تهران نیاز جدی به ساخت 4 مرکز اسکان اضطراری دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801104583929930.jpg نیاز,جدی,تهران,به,ساخت,4,مرکز,اسکان,اضطراری/,تامین,بودجه,سامانه,هشدار,سریع,زلزله,در,اولویت,قرار,گیرد Icana

محمد محمودی شاه‌ نشین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به صفر شدن بودجه ساخت و تجهیز مراکز اسکان اضطراری شهروندان در بودجه 97 شهرداری تهران، گفت: مسئولیت ستاد بحران 31 استان کشور با استاندار است اما تهران تنها استانی است که مسئولیت ستاد بحران آن را شهردار بر عهده داشته و طبیعی است که به همین تناسب شورای شهر نیز وظیفه دارد برای حوادث غیرمترقبه و بحران ها برنامه ریزی مناسبی داشته و اعتبار کافی را برای مقابله با بحران ها فراهم کند.

نماینده مردم شهریار، قدس، ملارد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر حادثه و بحرانی رخ دهد هلال احمر، نیروی انتظامی و برخی مجموعه ها باید با شهردار به عنوان رییس بحران شهر همراه شده و شهردار موظف است آنها را راهنمایی کند.

وی صفر شدن بودجه ساخت مراکز اسکان اضطراری شهروندان در بودجه 97 شهرداری تهران را اقدامی نادرست خواند و گفت: اگر این اعتبار پیش بینی نشود به طور حتم در زمان بحران برای اسکان مردم با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: متاسفانه سال ها است که اعتبارات برای ساخت مراکز اسکان اضطراری پیش بینی می شود اما تخصیص نمی یابد؛ البته 10 سال گذشته منطقه ای در وهن آباد نزدیک رباط کریم و فرودگاه امام برای اسکان اضطراری در نظر گرفته شده که در آن سکوهایی ایجاد و آب، برق و گاز آن نیز تامین شد اما این مرکز نیاز به تجهیز دارد.

نماینده مردم شهریار، قدس، ملارد در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت ساخت مرکزهای اسکان اضطراری در جهات اربعه پایتخت، تصریح کرد: برای اسکان مردم در  زمان بحران  تامین منابع لازم در جهت ساخت این مراکز باید در دستور کار مسئولان ذیربط قرار گیرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، راه اندازی سامانه هشدار سریع زلزله در پایتخت را ضروری خواند و گفت: برای اطلاع سریع تر مردم از وقوع زلزله و همچنین قطعی آب، برق به ویژه گاز  بودجه مورد نیاز تحقق این مهم باید در اولویت قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet