آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمدی خبر داد:

احتمال تصویب قانون جدید در مجلس برای ارائه مدل جایگزین کنکور

سرویس فرهنگی
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف کنکور ساده نیست، گفت: ممکن است مجلس با تصویب قانون جدید زمان کافی برای ارائه مدل جایگزین کنکور را برای وزارتخانه علوم فراهم کند.
شنبه 5 اسفند 1396 ساعت 15:23
احتمال تصویب قانون جدید در مجلس برای ارائه مدل جایگزین کنکور نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف کنکور ساده نیست، گفت: ممکن است مجلس با تصویب قانون جدید زمان کافی برای ارائه مدل جایگزین کنکور را برای وزارتخانه علوم فراهم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103428297802.jpg احتمال,تصویب,قانون,جدید,در,مجلس,برای,ارائه,مدل,جایگزین,کنکور Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مدت زمان قانونی برای حذف کنکور، گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به صورت جدی قانون حذف کنکور را پیگیری می‌کند و در همین راستا از وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرووش خواسته تا پایان سال 97 این قانون را اجرایی کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت علوم موظف به حذف کنکور است و در این مسیر آموزش و پروش نیز باید همه جانبه با وزارت علوم همکاری کند تا تمهیدات لازم برای اجرایی شدن این قانون اندیشیده شود.

وی بیان کرد: اگرچه دو وزارتخانه آموزش و علوم موظف به اجرای این قانون هستند اما واقعیت موضوع چیز دیگری است چراکه حذف کنکور ساده نیست؛ کنکور آزمونی است که سالیان سال راه ورود دانش‌آموزان به دانشگاه بوده است و برای تغییر این مسیر باید تلاش بسیاری انجام گیرد و مدل مناسبی جایگزین شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه حذف کنکور مستلزم دقت، توجه و برنامه‌ریزی دقیق است، اظهار کرد: اگرچه حذف کنکور ممکن است با مشکلات و موانعی همراه باشد اما اجرای آن حتمی و مسلم است و باید صورت گیرد؛ مهم نحوه انجام و تحقق این قانون است.

محمدی ادامه داد: اعتبار علمی برخی از دانشگاه‌های کشور بالاست و به همین دلیل رقابت شدیدی برای پذیرش در این دانشگاه وجود دارد؛ برای برطرف کردن این مشکلات باید برای طراحی مدل جایگزین کنکور برنامه‌ریزی درست و علمی صورت گیرد.

وی تاکید کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همکاری‌های لازم را با وزارتخانه‌های مربوطه انجام می‌دهد تا بتوان این قانون را اجرایی کرد؛ اجرای این قانون به کار کارشناسی دقیقی نیاز دارد تا موانع آن بررسی شود و به کمیسیون اطلاع داده شود تا بتوان راهکاری برای آن یافت؛ ممکن است مجلس با تصویب قانون جدید زمان کافی برای ارائه مدل جایگزین کنکور را برای وزارتخانه علوم فراهم کند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه اگر وزارت علوم نتواند این قانون را اجرایی کند باید به نمایندگان مجلس پاسخ دهد، گفت: این وزارتخانه باید موانع اجرایی شدن این قانون را بیان کند؛ قطعا مجلس در برطرف کردن موانع این مسیر به این وزارتخانه کمک خواهد کرد تا زمینه اجرا آن فراهم شود./

پایان پیام   

گفت و گو از هانیه خاکپور

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000