پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/12/05 14:36:13
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پورمختار:

اموال نامشروع مدیران به بیت المال بازمی گردد

رئیس کمیته ویژه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از طرح جدید مجلس برای بازگرداندن اموال نامشروع مدیران به بیت المال سخن گفت.
اموال نامشروع مدیران به بیت المال بازمی گردد رئیس کمیته ویژه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از طرح جدید مجلس برای بازگرداندن اموال نامشروع مدیران به بیت المال سخن گفت. https://cdn.icana.ir/d/019/120524.jpg اموال,نامشروع,مدیران,به,بیت,المال,بازمی,گردد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدعلی پورمختار در مصاحبه با برنامه "رویداد"رادیو گفتگو با اشاره به تلاش مجلس برای برخورد با تصاحب اموال عمومی اظهار کرد: «گزارش هایی مبنی بر سواستفاده عده ای از اختیارات شان بدست نمایندگان می رسد که موجب تصویب قانونی در مجلس شد تا مسئولین نسبت به اموال و دارایی ها اطلاع رسانی کنند.»

وی با اشاره به شمولیت این قانون گفت: «متاسفانه این قانون روی زمین مانده است؛ بنابراین ما قدم بعدی را برداشته ایم تا مدیرانی که سو استفاده آن ها قطعی شده است، [مورد برخورد قرار گیرد] چون معلوم است این افراد اموال خود را از محلی نامشروع بدست آورده اند تا حکم به مصادره اموال آن ها صادر شود.»

پورمختار با بیان اینکه مدیران مذکور باید راه بدست آوردن اموال خود را اثبات نمایند، افزود: «این اموال به بیت المال بازگردانده می شود تا از رفتارهای مشابه جلوگیری گردد و مدیران بدانند این قضیه با برخورد جدی مواجه خواهد شد؛ همچنین مبارزه جدی با مفاسدی که دست انداز به بیت المال و دزدی از آن است، در پی این قانون اعمال می شود.»

این نماینده مجلس گفت: «این طرح آماده شده و اشکالات مورد بررسی قرار گرفته است و تلاش می شود امضاها به حداکثر برسد که بعد از ورود به بحث، در صحن مشکلی برای تصویب نداشته باشیم... نحوه باز پس گیری اموال در جزئیات دیده و اعمال آن مبنی بر رسیدگی و صدور حکم محاکم است و اموال افراد فعال در دستگاه های دولتی و... بررسی می شود.»

پورمختار در بخشی دیگر از برنامه "رویداد" رادیو گفت وگو ادامه داد:«این طرح درخصوص افرادی است که جرم آن ها بصورت پرونده درآمده است. اگر افراد در فلان دستگاه به یکباره اموالی را بدست آورده باشند، بر کسی پوشیده نیست و زمینه ای است تا دستگاه قضایی نیز به این پرونده ورود کند.»/

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet