خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/12/06 15:50:11
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون ولایی مجلس تشریح کرد:

تفسیر غیر دقیق رجل سیاسی چه تبعاتی را به دنبال دارد؟

موسوی لارگانی معتقد است نبود تعریف مشخص از رجل سیاسی باعث شد آنهایی که تأیید صلاحیت شدند خطوط قرمز نظام را زیر سؤال ببرند.
تفسیر غیر دقیق رجل سیاسی چه تبعاتی را به دنبال دارد؟ موسوی لارگانی معتقد است نبود تعریف مشخص از رجل سیاسی باعث شد آنهایی که تأیید صلاحیت شدند خطوط قرمز نظام را زیر سؤال ببرند. https://cdn.icana.ir/d/019/201710101826250528.jpg تفسیر,غیر,دقیق,رجل,سیاسی,چه,تبعاتی,را,به,دنبال,دارد؟ Icana

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شرایط رجل سیاسی گفت: تا کنون شرایطی برای ریاست جمهوری برشمرده شده بود اما این شرایط کافی نبود و درباره مصادیق رجل سیاسی نیز توضیح و تفسیری در اصل 115 قانون اساسی نیامده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از این رو گاهی افرادی به عنوان رجل سیاسی معرفی شده و به عرصه کاندیداتوری ریاست جمهوری پای نهادند که بعدها خطوط قرمز نظام را نیز زیر سوال بردند.

وی افزود: متأسفانه برخی افراد که شورای نگهبان رجل سیاسی یا مذهبی بودن آنها را تأیید کرده بود بعد از اینکه حائز ردی ملت ایران نشدند، آرا را زیر سوال بردند و نتیجه را مخدوش اعلام کردند و این به این معنا است که دقت نظری در شناخت رجل سیاسی صورت نگرفت.

موسوی لارگانی در ادامه جایگاه ریاست جمهوری را بعد از حذف نخست وزیری جایگاه رفیعی دانست و افزود: بعد از جایگاه مقام معظم رهبری که ولایت مطلقه فقیه است، ریاست جمهوری نخستین جایگاه اجرایی کشور است از این رو باید افرادی در این منصب قرار گیرند و حتی کاندیدای آن شوند که صلاح مملکت را بدانند و رجل سیاسی واقعی باشند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: لازم است شرایط و فیلترها بسیار سخت تر و بیشتر شود تا هر کسی نتواند وارد عرصه انتخابات شود لذا تعیین و تفسیر رجل سیاسی می تواند ضمانتی برای رفتار آتی و انتخاباتی کاندیداها باشد./

گفت و گو از ریحانه ورزنه

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet