ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/12/08 12:24:00
سرویس اقتصادی
حاجی بابایی:

اختصاص 2هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کافی نیست/دولت و مجلس خود را در آیینه بازنشستگان ببینند

عضو کمیسیون بودجه مجلس معتقد است که اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کافی نیست.
اختصاص 2هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کافی نیست/دولت و مجلس خود را در آیینه بازنشستگان ببینند عضو کمیسیون بودجه مجلس معتقد است که اختصاص 2 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کافی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201711107074957310.jpg اختصاص,2هزار,میلیارد,تومان,برای,همسان,سازی,حقوق,بازنشستگان,کافی,نیست/دولت,و,مجلس,خود,را,در,آیینه,بازنشستگان,ببینند Icana

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اختصاص 2 هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه ۹۷ برای همسان سازی حقوق بازنشستگان، گامی مثبت است اما برای اجرایی کردن این موضوع، ماده ۳۰ قانون برنامه ششم کافی نیست، گفت: بر اساس مصوبه مجلس این اعتبار برای سال ۹۷ پیش بینی شده است، اما بایدعزم جدی تری برای اجرایی کردن این ماده قانونی وجود داشته باشد و دولت و مجلس باید خود را در آیینه آن ببیند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: این گام ها قدم های موثری محسوب می شوند، اما برای تحقق عدالت اجتماعی شتاب بیشتری در حوزه رسیدگی به معیشت بازنشستگان و اجرایی ساختن قانون همسان سازی لازم است.

لزوم تلاش برای توسعه عدالت در جامعه

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت ومجلس باید به گونه ای عمل کنند که بازنشستگان لشکری و کشوری شاهد حرکت ملموس آنها برای رسیدن به اهداف برنامه در این حوزه به خصوص باشند، ادامه داد: این مبلغ برای یک سال به شدت ناکافی است و باید مورد بازنگری قرار گیرد، در مراحل مختلف تدوین وتصویب برنامه ششم نیز یکی از اصلی ترین مواد مورد تاکید این ماده بوده است.

وی با اشاره به رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری در خصوص لزوم تلاش برای توسعه عدالت در جامعه، یادآور شد: بیانات معظم له نیز مسئولیت ما را در این راه که یکی از اشکال توسعه و برقراری عدالت در جامعه است را سنگین تر می کند.

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تلاش های زیادی در این رابطه شد تا ۲هزار میلیارد تومان از درآمدهای شرکت های دولتی به این موضوع اختصاص یافت که باز به پیگیری نیاز دارد./

پایان پیام

خبرنگار: شادی مکی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet