هدر موبایل
1397/01/06 11:40:00
سرویس اقتصادی
ملکی:

سرمایه‌گذاری بانک‌ها در صنایع ربوی است/ بانک‌ها برای تضامین تسهیلات اشتغال روستائیان صدها ایراد می‌گیرند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بانک‌ها در صنایع مشارکت نمی‌کنند و سرمایه‌گذاری آنها مشارکتی نیست بلکه سرمایه‌گذاری آنها به‌صورت ربوی و بهره‌ای است.
سرمایه‌گذاری بانک‌ها در صنایع ربوی است/ بانک‌ها برای تضامین تسهیلات اشتغال روستائیان صدها ایراد می‌گیرند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بانک‌ها در صنایع مشارکت نمی‌کنند و سرمایه‌گذاری آنها مشارکتی نیست بلکه سرمایه‌گذاری آنها به‌صورت ربوی و بهره‌ای است. https://cdn.icana.ir/d/019/201802107568569100.jpg سرمایه‌گذاری,بانک‌ها,در,صنایع,ربوی,است/,بانک‌ها,برای,تضامین,تسهیلات,اشتغال,روستائیان,صدها,ایراد,می‌گیرند Icana

ولی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص مشکلات صنایع در شهرک‌های صنعتی کشور، اظهار داشت: عمده واحدهای صنعتی در شهرک ها، یا تعطیل و یا اینکه با ظرفیت کم کار می‌کنند، مشکل اصلی این است که طرف حساب آنها بانک‌ها هستند و بانک‌ها نیز به دنبال منافع خود هستند و بنگاه داری نمی‌کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک‌ها مشارکت نمی‌کنند و سرمایه‌گذاری آنها مشارکتی نیست بلکه سرمایه‌گذاری آنها به‌صورت ربوی و بهره‌ای است، گفت: آنها اعلام می‌کنند که بهره دریافت می‌کنند و درصورتی که در بازپرداخت تاخیر داشته باشند بهره خود را دریافت می‌کنند.

خیلی نمی توان به اقدامات دولتی برای شهرک‌های صنعتی خوش‌بین بود

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این مسائل واحدهای تولیدی کشور را به این حال و روز درآورده است، ادامه داد: خیلی نمی‌توان خوش بین بود به اینکه دولت بتواند اقدامی را برای شهرک‌های صنعتی انجام دهد زیرا امکانات تشویقی قوی و تامین منابع بانکی تعریف شده‌ای ندارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بانک‌ها برای تضامین دریافت تسهیلات اشتغال روستائیان با سود 6 درصد نیز صدها ایراد می‌گیرند، عنوان کرد: رئیس بانک با پرداخت تسهیلات موافقت می‌کند اما بدنه کارشناسی را بگونه‌ای تعریف کرده‌اند که این اجازه را نمی‌دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: گزارش‌هایی از طرف مدیرعامل جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ارائه شده است اما عملکرد در چند ماه کوتاه قابل ارزیابی نیست و نیاز به زمان بیشتری دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet