هدر موبایل
1396/12/09 18:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ندیمی:

برای جلوگیری از پرداخت های نجومی باید از اقتصاد دولتی فاصله گرفت

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تا وقتی دولت صاحب اقتصاد کشور است پرداخت های نجومی وجود دارد ،باید دولت از کارفرمایی خارج و بخش خصوصی و تعاونی اداره کننده باشد.
برای جلوگیری از پرداخت های نجومی باید از اقتصاد دولتی فاصله گرفت مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تا وقتی دولت صاحب اقتصاد کشور است پرداخت های نجومی وجود دارد ،باید دولت از کارفرمایی خارج و بخش خصوصی و تعاونی اداره کننده باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/65999.jpg برای,جلوگیری,از,پرداخت,های,نجومی,باید,از,اقتصاد,دولتی,فاصله,گرفت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه «رویداد» رادیو گفتگو با موضوع سرنوشت پرونده های نجومی بگیران و راهکارهای ساختار جلوگیری از پرداخت های نجومی با حضور ابوذر ندیمی مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

ابوذر ندیمی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از پرداخت های نجومی باید از اقتصاد دولتی فاصله گرفت، گفت: باید به این تفاهم برسیم که تا وقتی دولت صاحب اقتصاد کشور است این مسایل وجود دارد ما هرچقدر بتوانیم دولت را از کارفرمایی خارج کنیم و بخش خصوصی و تعاونی اداره کننده باشد دیگر این مسایل پیش نمی آید و مدیریت ها بهتر و صحیح تر انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد:شفافیت زمانی صورت می گیرد که از نظام سنتی به نظام آنلاین و برخط روی بیاوریم، اگر یک زمانی این مسئله صورت بگیرد دیگر وارد جزئیات دیگر نمی شویم.

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد:باید تفاوت و تبعیض را به گونه ای معنا کنیم که انگیزش ها از بین نرود، چون این احتمال وجود دارد که بخش عمده ای از افرادی که صاحب توانایی های کارهای اجرایی هستند هم فرار بکنند، اینگونه نیست که همه آدم ها از نظر توانایی و خلاقیت و ضریب هوشی عین هم باشند و باید این انگیزش ها را ایجاد کرد اما این انگیزش ها اگر در دولت باشد تبدیل می شود به عناوینی مثل نجومی بگیر ولی اگر در بخش خصوص باشد اصلا توجیهی ندارد.

وی به محاسن اقتصاد خصوصی اشاره و عنوان کرد: اگر بخش خصوصی در اقتصاد فعال باشد و دولت سهمی نداشته باشد، تعریف پرداخت ها تغییر می کند. یکی از واخواهی هایی که بخش خصوصی دارد همین است که ما در یک اقتصاد رقابتی باشیم و اول رقیب مان دولت نباشد و ثانیا شرایط خاص قانونی خود را داشته باشیم.

ندیمی متذکر شد: باید تفاهم کنیم اگر قرار است ما بخش خصوصی داشته باشیم که سود نخواهد همچین چیزی نمی تواند چون تجربه شخص را می خواهد مدیران هم طبیعتا درصدی را تعریف می کنند.

وی با اظهار به اینکه مداخلات دولت در بخش خصوصی و تعاون باعث شده ما نه بخش خصوصی فعال و کارآمدی داشت باشیم و نه تعاون چون مداوم می خواهدتحت نظارت دولت باشند، تصریح کرد: ما باید تغییر اساسی در تفکر خودمان داشته باشیم و تغییر به این نکته منتهی شود که ما در راستای مباحثی مثل انگیزش ها، خلاقیت ها، ناعدالتی ها، نابه سامانی ها باید پناه ببریم به اینکه صنعتی شویم یا قانون را با تغییر  اساسی روبرو کنیم یا کنترل ها و نظارت های ما خطی و جناحی نباشد یا اینکه به سمت بخش خصوصی یا تعاونی برویم واگرنه با دولتی بودن اقتصاد اگر امروز مشکلی ایجاد نشود،در آینده مشکل ایجاد خواهد شد./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet