خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/12/09 08:45:23
سرویس اجتماعی
هاشمی مطرح کرد:

10 هزار کودک کار در پایتخت/ وضعیت کودکان خیابانی اسفناک تر از کودکان کار

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس با اشاره به وجود ۱۰ هزار کودک کار در پایتخت، وضعیت کودکان خیابانی را اسفناک‌تر از کودکان کار دانست.
10 هزار کودک کار در پایتخت/ وضعیت کودکان خیابانی اسفناک تر از کودکان کار نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس با اشاره به وجود 10 هزار کودک کار در پایتخت، وضعیت کودکان خیابانی را اسفناک‌تر از کودکان کار دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108343810894.jpg 10,هزار,کودک,کار,در,پایتخت/,وضعیت,کودکان,خیابانی,اسفناک,تر,از,کودکان,کار Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه باید میان کودک کار و خیابانی تمایز قائل شد، گفت: کودکان کار افرادی هستند که تحت استثمار و بهره کشی برخی افراد سودجو قرار گرفته، درآمد برخی خانواده ها وابسته به آنها است و تا حدودی وضعیت بهتری نسبت به کودکان خیابانی دارند؛ برخی از این کودکان دارای سرپرست بوده و برخی از آنها نیز بی سرپرست بوده و از سویی اقامت شبانگاهی نیز دارند.

وی با هشدار نسبت به اینکه کودکان خیابانی در معرض انواع بیماری های عفونی و آسیب های اجتماعی قرار دارند، تصریح کرد: شرایط کودکان خیابانی اسفناک است و بخش عمده وقت آنها در خیابان ها سپری شده و با انواع و اقسام آسیب های اجتماعی مواجه هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری اینکه کار کودک در کنوانسیون های بین المللی تعریفی ندارد، افزود: کودک کار در حقوق بین الملل تعریفی نداشته و ممنوع است.

هاشمی با تاکید بر اینکه تعداد کودکان کار در پایتخت بیش از آمار اعلامی است، ادامه داد: آمارهای متفاوتی از تعداد کودکان کار اعلام می شود و آمار دقیقی از آنها وجود ندارد؛ برخی آمارها مبنی بر وجود 7 هزار و برخی دیگر نیز مبنی بر وجود 15 هزار کودک کار در پایتخت است؛ البته زمانی که در سازمان بهزیستی مشغول بودم 10 هزار کودک کار در پایتخت وجود داشت.  

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس دهم، با بیان اینکه11 دستگاه در ساماندهی کودکان خیابانی مسئولیت دارند، تصریح کرد: متاسفانه برخی از این دستگاه ها به وظیفه خود به درستی عمل نمی کنند و هنوز شاهد کودکان کار در سطح خیابان ها هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم جمع آوری و ساماندهی کودکان کار و خیابانی، گفت: واحد اجتماعی شهرداری، سازمان بهزیستی در امر جمع آوری کودکان کار دخیل هستند البته بازتوانی و بازگشت این کودک به زندگی عادی کاری بسیار مشکل است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم همکاری موثر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دستگاه ها برای ساماندهی کودکان کار و خیابانی، ادامه داد: دستگاه قضا باید با افراد سودجویی که از کودکان بهره کشی می کنند و آنها را تحت استثمار قرار می دهند به صورت قاطع و جدی برخورد کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet