هدر موبایل
1396/12/11 11:37:31
سرویس اقتصادی
انارکی محمدی:

تورم ۹.۹ درصدی بهمن ماه قابل تامل است / امکان تقویت معیشت خانوارها در سایه کاهش بهای تمام شده تولید

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برنقش موثر کاهش بهای تمام شده تولید و کنترل واسطه گری بین تولید و مصرف در تقویت معیشت خانوارها تاکید کرد.
تورم ۹.۹ درصدی بهمن ماه قابل تامل است / امکان تقویت معیشت خانوارها در سایه کاهش بهای تمام شده تولید عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برنقش موثر کاهش بهای تمام شده تولید و کنترل واسطه گری بین تولید و مصرف در تقویت معیشت خانوارها تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105568840166.jpg تورم,۹.۹,درصدی,بهمن,ماه,قابل,تامل,است,/,امکان,تقویت,معیشت,خانوارها,در,سایه,کاهش,بهای,تمام,شده,تولید Icana

خبرگزاری خانه ملت، گروه اقتصادی،علی اصغر نظامپور ؛ احمد انارکی محمدی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درباره شاخص نرخ تورم گفت: براساس آمار بانک مرکزی نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به بهمن‌ماه سال 96 نسبت به دوازده ماه منتهی به بهمن‌ماه 95 معادل ۹.۹ درصد تعیین شده که بیانگر نرخ تورم تک رقمی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید توجه داشت نرخ تورمی که از سوی بانک مرکزی اعلام شده براساس سبد جامعی از کالاهای مختلف بوده که شامل اقلام در حوزه های مختلف بوده بطور مثال ممکن است در بخش مسکن که با رکود روبرو شده اثر تورمی کم باشد که این موضوع در میانگین نرخ تورم تاثیرگذار است.

ضرورت توجه به قیمت کالاهای ضروری در محاسبات تورمی

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: آن چیزی که می تواند مبنا قرار بگیرد این است که براساس قیمت کالاهای ضروری مردم مانند موادغذایی و پوشاک محاسبات تورمی انجام شود بنابراین اگر سبد مصرفی خانوار مبنا قرار بگیرد اثر تورمی دقیق تر محاسبه می شود.

تورم تک رقمی شامل کالاهای غیرضروری نیز می شود

انارکی محمدی در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: تورم تک رقمی شامل کالاهای بعضا غیرضروری نیز می شود که در سبد مصرفی خانوار نیست و انجام محاسبات تورمی براساس قیمت کالاهای ضروری می تواند نوسان قیمت کالاهای مورد نیاز خانوارها را بهتر مشخص کند.

وی ادامه داد:به نوعی سبد مصرفی خانوار از بیشترین فراوانی اقلام مورد نیاز خانوارها برخوردار است و برای تقویت معیشت خانوارها باید به نرخ تورم سبد مصرفی توجه شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:برای تقویت معیشت خانوارها باید بهای تمام شده تولید را کاهش داد چرا که در کاهش اقلام مورد نیاز خانوارها تاثیرگذار است همچنین باید به موضوع کنترل واسطه گری بین تولید و مصرف توجه شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet