هدر موبایل
1388/05/27 16:41:22
سرویس سیاسی
نحوه معرفی وزراء_3

کاتوزیان: وزراء باید ابتدا به مجلس معرفی شوند

**رییس کمیسیون انرژی اظهار داشت: معرفی وزراء از سوی رییس جمهور باید سیر قانونی خود را طی نماید و طبق قانون وزراء باید ابتدا به مجلس معرفی شوند.

"حمیدرضا کاتوزیان" رییس کمیسیون انرژی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان این که نحوی معرفی وزراء از سوی رییس جمهور ازطریق صدا و سیما کار عجیبی است‌اظهار داشت:در دولت‌های گذشته روسای جمهور افکار عمومی را درگیر این مسائل نمی کردند.

کاتوزیان با تاکید بر این که معرفی وزراء باید سیر قانونی خود را در مجلس طی نماید اظهار داشت: در این زمینه مجلس قابلیت‌ها و برنامه‌های وزراء را بررسی و پس از آن رای اعتماد و یا عدم رای اعتماد خود را اعلام می‌نماید.

رییس کمیسیون انرژی در ادامه افزود: رییس جمهور با این کار افکار عمومی را وارد این بحث‌ها می‌نماید و این مسائل برای خود ایشان مناسب نیست.

نماینده تهران اظهار داشت: رییس جمهور با در میان گذاشتن افکار عمومی برای معرفی وزراء در واقع تلاش می‌نماید تا مجلس را در برابر عمل انجام شده قرار دهد و به افکار عمومی و مردم نیز عنوان می‌نماید که دولت کار خود را انجام داده است اما مجلس مخالفت می‌نماید.

وی افزود: این نحوه برخورد و تعیین وزراء از سوی رسانه روش مناسبی نیست و اکثر نمایندگان این روش را نامناسب می‌دانند .

کاتوزیان با بیان این که رئیس جمهور دوره دهم در ابتدای شروع کار خود ایجاد چالش می‌نماید گفت: هر زمانی که مامی‌خواهیم از چالش بیرون بیاییم کشور را با چالش دیگری مواجه می‌نماید .

عضو فراکسیون اصول‌گرایان با اشاره به مناظرات زمان انتخابات گفت: این مناظرات عصبانیت‌هایی را به وجود آورد و آثار خود را به جای گذاشت و پس از آن نیز ایشان با انتخاب مشایی به عنوان معاون اول چالش‌هایی را در جامعه به وجود آورد و در حال حاضر نیز معرفی وزراء از طریق رسانه نوعی ایجاد تنش برای کشور است.

کاتوزیان تصریح کرد: مردم نظاره‌گر این رفتارها هستند و برخوردهای نامناسب با مقام معظم رهبری و مجلس را می‌بینند و این‌ها را فراموش نمی‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet