ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1396/12/09 16:12:07
سرویس سیاسی
علیرضابیگی مطرح کرد؛

تعیین تکلیف احزاب برای سرمایه‌گذاری روی کاندیداها با مشخص شدن مصادیق رجل سیاسی

عضو کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به ضرورت تفسیر رجل سیاسی و مذهبی گفت: پیدا کردن روشی برای فیلتر ثبت نام کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری مدت‌ها مد نظر بود که این تفسیر می تواند تا حد زیادی از تعداد ثبت‌نام کنندگان بکاهد.
تعیین تکلیف احزاب برای سرمایه‌گذاری روی کاندیداها با مشخص شدن مصادیق رجل سیاسی عضو کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به ضرورت تفسیر رجل سیاسی و مذهبی گفت: پیدا کردن روشی برای فیلتر ثبت نام کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری مدت‌ها مد نظر بود که این تفسیر می تواند تا حد زیادی از تعداد ثبت‌نام کنندگان بکاهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108589850949.jpg تعیین,تکلیف,احزاب,برای,سرمایه‌گذاری,روی,کاندیداها,با,مشخص,شدن,مصادیق,رجل,سیاسی Icana

احمد علیرضا بیگی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اعلام شورای نگهبان مبنی بر تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی تا پایان سال گفت: در وهله نخست این تفسیر باعث کاهش برخورد سلیقه ای افراد با کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری می شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: تفسیر مشخص و دقیق از رجل سیاسی و مذهبی نه تنها هزینه های شورای نگهبان را کاهش می دهد بلکه از هزینه هایی که احزاب و جریانات سیاسی برای افراد می کنند و یا حتی از هزینه های شخصی خود افراد می کاهد.

وی افزود: احزاب و جریانات سیاسی می توانند بر اساس تفسیری که شورای نگهبان از رجل سیاسی و مذهبی ارائه کرده روی کاندیدای مشخصی سرمایه گذاری کنند و یا حتی بر اساس این معیارها و ملاک ها افراد را تربیت کرده و آموزش دهند که این مورد در بلندمدت میسر می شود.

علیرضابیگی در ادامه تفسیر مشخص از رجل سیاسی و مذهبی را باعث خروج فضای انتخابات از سردرگمی دانست و افزود: تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی اوضاع انتخابات ریاست جمهوری را تا حدود زیادی تعیین تکلیف می کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که طی سال های اخیر بسیار دنبال می شد پیدا کردن روشی برای فیلتر ثبت نام کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری بود که تفسیر رجل سیاسی و مذهبی می تواند تا حدود زیادی از تعداد ثبت نام کنندگان بکاهد./

گفت و گو از سیما پروانه گهر

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet