خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/12/09 10:30:00
سرویس اقتصادی
رضایی تشریح کرد:

ماجرای تهدید خلبانان توسط برخی ایرلاین ها برای پرواز در شرایط نامساعدجوی/ایرلاین ها جان مردم را فدای منافع شخصی نکنند

رئیس کمیسیون عمران مجلس، گفت: برخی ایرلاین ها خلبان را تهدید به جایگزین خلبان دیگر و حتی کسر حقوق برای انجام پرواز در شرایط نامساعد جوی می کنند.
ماجرای تهدید خلبانان توسط برخی ایرلاین ها برای پرواز در شرایط نامساعدجوی/ایرلاین ها جان مردم را فدای منافع شخصی نکنند رئیس کمیسیون عمران مجلس، گفت: برخی ایرلاین ها خلبان را تهدید به جایگزین خلبان دیگر و حتی کسر حقوق برای انجام پرواز در شرایط نامساعد جوی می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801108600553354.jpg ماجرای,تهدید,خلبانان,توسط,برخی,ایرلاین,ها,برای,پرواز,در,شرایط,نامساعدجوی/ایرلاین,ها,جان,مردم,را,فدای,منافع,شخصی,نکنند Icana

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت توجه سازمان هواپیمایی به استاندارد بودن شرایط برای صدور مجوز پرواز، گفت: متاسفانه دیده می شود که برخی ایرلاین ها بدون توجه به شرایط جوی یا دیگر موانع پروازی هواپیما و خلبانی را مجبور به انجام پرواز می کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشکلات اقتصادی ایرلاین ها نباید آن ها را مجبور به اقداماتی در راستای به خطر انداختن جان مردم کند، افزود: در شرایطی که احتمال بروز خطری وجود دارد لغو پرواز بهترین اقدام ممکن است.

برخی ایرلاین ها با علم به شرایط نامناسب جوی خلبانان را مجبور به پرواز می کنند

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه برخی ایرلاین ها بدون در نظر گرفتن شرایط نامناسب جوی و سایر محدودیت ها خلبانان را مجبور به پرواز می کنند، تصریح کرد: شرکت هواپیمایی باید با ایرلاین های متخلف در این حوزه برخورد کند.

وی ادامه داد: متاسفانه دیده می شود که ایرلاین ها خلبان را تهدید به جایگزین خلبان دیگر و حتی کسر حقوق برای انجام پرواز در شرایط نامساعد جوی و برخی محدودیت ها می کنند.

ضرورت نظارت بیشتر سازمان هواپیمایی کشوری بر عملکرد ایرلاین ها

رضایی با بیان اینکه شکی در مشکلات مالی بسیاری از ایرلاین ها نیست، افزود: اما ایرلاین ها حق ندارند به بهانه مشکلات مالی و حتی ترس از ورشکستگی هواپیمایی را مجبور به پرواز با محدودیت های پیش رو کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: انجام پروازهای بیشتر بدون توجه به استانداردها و وضعیت هواپیما ریسک بسیاری به همراه داشته و خوشنامی برای ایرلاینی به همراه نخواهد داشت.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایرلاین ها باید به سمت افزایش ایمنی در پرواز حتی با تعداد پروازهای کم حرکت کنند، گفت: نظارت مستمر بر ایرلاین ها و کنترل شرایط پروازی مهم ترین اصلی است که از تعداد سوانح هوایی می کاهد./

پایان پیام

گفت و گو از سارا خان محمدی

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet