هدر موبایل
1396/12/10 11:19:38
سرویس فرهنگی
جمالی نوبندگانی:

بسیاری از ورزشکاران رژیم صهیونیستی اصلیت اسرائیلی ندارند/ تصمیم حاکمیتی برای مواجهه ورزشی با اسرائیل اخذ شود

عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه روش‌های عدم رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی نخ‌نما شده، خواستار تعیین تکلیف در این حوزه از سوی مسئولان ارشد حاکمیت شد.
بسیاری از ورزشکاران رژیم صهیونیستی اصلیت اسرائیلی ندارند/ تصمیم حاکمیتی برای مواجهه ورزشی با اسرائیل اخذ شود عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه روش‌های عدم رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی نخ‌نما شده، خواستار تعیین تکلیف در این حوزه از سوی مسئولان ارشد حاکمیت شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103725676107.jpg بسیاری,از,ورزشکاران,رژیم,صهیونیستی,اصلیت,اسرائیلی,ندارند/,تصمیم,حاکمیتی,برای,مواجهه,ورزشی,با,اسرائیل,اخذ,شود Icana

محمدجوادجمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه عدم رویایی با رژیم صهیونیستی مسبوق به سابقه است، به پیشینه تاریخی عدم رویارویی تیم‌های آسیایی با اسرائیل اشاره و عنوان کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی که ایران برابر اسرائیل در میادین ورزشی حاضر می‌شد، فدراسیون‌ها و کنفدراسیون‌های اسرائیل در اروپا نبود بلکه در آسیا واقع شده بود لذا تیم‌های ورزشی ایران بارها با رژیم صهیونیستی به میدان رفته است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علت اصلی اینکه رژیم صهیونیستی فدراسیون‌های خود را به اروپا منتقل کرد این بود که تیم‌های عربی و اسلامی برابر این رژیم حاضر نمی‌شدند و با وجود اینکه در تقسیمات جغرافیایی این کشور در آسیا واقع شده است ولی امروز در رقابت‌ها و مسابقات اروپایی شرکت می‌کند.

وی اضافه کرد: بنابراین این کوچ اسرائیل از آسیا به اروپا خود نوعی واکنش سیاسی در ورزش به حساب می‌آید.

رفتار سیاسی در ورزش را آمریکایی‌ها بدعت نهادند

عضو فراکسیون ورزش مجلس یادآور شد: افزون بر این، رفتار سیاسی در ورزش نیز بارها دیده شده است و در سال 1980 آمریکایی‌ها خود، المپیک مسکو را تحریم کردند و بدعت تحریم‌های ورزشی و رفتار سیاسی در ورزش را پایه‌گذاری کردند؛ بنابراین برخورد سیاسی در ورزش نیز مسبوق به سابقه است.

وی ادامه داد: امروز نیز رفتار سیاسی بارها در ورزش دیده شده و تیم‌های ورزشی ما برای حضور در کشور عربستان چندین بار دچار مشکل شده‌اند یا ویزا ندادن به کیانوش رستمی وزنه‌بردار کشورمان نیز یکی دیگر از این قبیل اقدامات است.

جمالی نوبندگانی افزود: همچنین در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا نیز شاهد هستیم که با وجود تشابه مشکل ایران و قطر با عربستان ولی این فقط نمایندگان ایران هستند که باید در کشور ثالث با عربستان رقابت کنند و قطری‌ها به‌راحتی با عربستان به رقابت می‌پردازند.

شعار عدم دخالت سیاست در ورزش از سوی غربی‌ها مضحک است

وی سپردن میزبانی جام جهانی به قطر را نیز اقدامی سیاسی دانست و گفت: چرا میزبانی جام جهانی باید به کشوری که جایگاهی در فوتبال دنیا ندارد، سپرده شود؛ بنابراین سر دادن شعارهای اینچنینی که سیاست نباید در ورزش دخالت داده شود، برای افراد مطلع کاملا مضحک و خنده‌دار است.

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: ایران اسرائیل را هیچگاه به عنوان دولت نپذیرفته و این مسئله به عنوان یک اصل در نظام جمهوری اسلامی ایران شناخته شده است اما در عین حال روش‌های مرسومی که ورزشکاران ما برای عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی پیش گرفته‌اند نیز نخ نما شده است و لذا امروز لازم است که تصمیمی جدی در این زمینه اتخاذ شود.

اسرائیل با جذب ورزشکاران کشورهای دیگر برای ایران مشکل ایجاد می‌کند

جمالی نوبندگانی با اشاره به سخنان رسول خادم رئیس مستعفی فدراسیون کشتی، اظهار کرد: با  توجه به اینکه اسرائیل در رشته‌های ورزشی رزمی انفرادی ورزشکاران سایر کشورها را جذب می‌کنند تا برای اسرائیل مبارزه کنند، امروز ورزشکاران ما در رشته‌هایی مثل کشتی، جودو و تکواندو تحت فشار هستند و دیگر نمی‌توانند با بهانه‌هایی مثل اخذ گواهی از بیمارستان و حاضر نشدن در وزن‌کشی از رویارویی با حریف اسرائیلی سر باز زنند.

وی افزود: احتمال اینکه اسرائیل روی ورزش‌هایی که برای ایران مدال‌آور است، سرمایه‌گذاری کند محتمل است بنابراین ایران ممکن است در آینده با مشکلات بیشتری نیز مواجه شود.

سران سه قوه برای حل معضل به مقام معظم رهبری پیشنهاد ارائه دهند

وی ادامه داد: ضرورت دارد تصمیمی در سطح عالی‌ترین مقامات حاکمیتی در سطح سران سه قوه اخذ و به مقام معظم رهبری پیشنهادی ارائه شود که یا تصمیم جدیدی در زمینه رویایی با رژِیم صهبونیستی اتخاذ شود یا به طور رسمی پای اصول خود بایستیم و تمام هزینه‌های آن را نیز بپردازیم.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اسرائیل در ورزش‎های تیمی حرفی برای گفتن ندارد، افزود: به دلیل اینکه ورزشکاران ما تحت فشارهای بسیاری هستند و تعلیق رشته‌ای مثل کشتی که ایران حرف اول را در آن می‌زند، جدی است ضرورت دارد مسئولان ارشد نظام در این باره تصمیم‌گیری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet