ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/12/09 22:54:00
سرویس استان ها
یوسف‌نژاد:

۱.۵ میلیارد دلار اعتبار برای اشتغال و تولید درنظر گرفته شد

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اشتغال روستایی گفت: ۱.۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی با ۶ درصد سود برای اشتغال و تولید از سوی دولت در دستور کار قرار گرفت.
۱.۵ میلیارد دلار اعتبار برای اشتغال و تولید درنظر گرفته شد نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اشتغال روستایی گفت: ۱.۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی با ۶ درصد سود برای اشتغال و تولید از سوی دولت در دستور کار قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201801100902685524.jpg ۱.۵,میلیارد,دلار,اعتبار,برای,اشتغال,و,تولید,درنظر,گرفته,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت سلماز ابراهیم زاده؛ علی اصغر یوسف نژاد در نشست توجیهی فنی نحوه برخورداری از تسهیلات اشتغال روستایی و نحوه استفاده از ضمانت نامه های صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون که در سالن اجتماعات اداره کل تعاون برگزار شد اظهار داشت: اشتغال و تولید و کاهش نرخ بیکاری در کشور دغدغه مقام معظم رهبری، دولت، مجلس و خانواده ها است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منابع مالی یکی از مسائل اساسی در حوزه تولید و اشتغال است،گفت:اکنون که این منابع از محل دولت به بخش اشتغال روستایی اختصاص گرفته است بایستی هر چه زودتر این منابع با هدفی که تعیین شده بکارگیری شود.

وی با اعلام اینکه ۳۵۰ میلیارد تومان از محل تسهیلات دولت به اشتغال زایی روستایی اختصاص گرفته که تحقق این امر تلاش و فعالیت بیشتر فرمانداران،بخشداران و دستگاههای اجرایی که با روستا سر و کار دارند را می طلبد.

یوسف نژاد حمایت از اشتغال خرد روستایی را در ایجاد اشتغال موثر دانست و ادامه داد:بایستی در این راستا جلسات متعدد شکل گیرد و ایده های مفید در خصوص ارائه طرح اشتغال زایی احصاء و مورد بررسی قرار گیرد و باید توجه داشت این تسهیلات در اختیار طرح هایی قرار گیرد که با شکست مواجه نشود.

وی افزود: مازندران از ظرفیت های خوب در حوزه ایجاد اشتغال برخوردار است بنابراین باید ظرفیت ها و مزیت های روستاهای مختلف شناسایی شود و جهت ایجاد اشتغال منابع مالی در اختیار آنان قرار گیرد چرا که ممکن است مزیت های روستاهای مختلف در ایجاد اشتغال متفاوت باشد.

یوسف نژاد گفت:چنانچه این تسهیلات در جهت هدف مورد نظر به خوبی بهره گیری شود می توان از مجلس درخواست کرد که از تسهیلات دیگر استان ها که به این امر تخصیص یافت واجرایی نشده برای استان مازندران اختصاص داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر ضرورت بهره گیری از تجارب دیگر استان ها و کشورها که این مسیر را طی کردند،تاکید کرد واجرایی شدن این امر را در استان به نفع اقتصاد استان دانست.

وی  با مهم بر شمردن بخش تولید و اشتغال ،افزود: به دلیل مهم بودن این مسئله و نظارت بر تولید و اشتغال این طرح در تبصره ماده ۱۸ مجلس قرار گرفت، بنا شد ۱۳ هزار میلیارد تومان از محل کمک های فنی و اعتباری، ۱۵ هزار میلیارد تومان سپرده گذاری از صندوق توسعه ملی به امر تولید و اشتغال اختصاص دهند وبه بانک ها تاکید کردیم رقمی به همین اندازه سپرده گذاری کنند که در مجموع ۵۶ هزار میلیارد تومان خواهد شد .

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای اجرایی شدن این طرح در نظر گرفتن توزیع مناسب منابع ملی و اهلیت فرد در صدر امور قرار گیرد و اینکه می توان در تحقق این امر از ظرفیت های استان ویژه دستگاه هایی که بیشتر به این موضوع مرتبط هستند بهره گیری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet