انتخابات ریاست جمهوری
1386/08/02 13:06:00
سرویس کمیسیون ها

جلالی: متزلزل نشان دادن موقعیت مسئولانی که در خط مقدم دیپلماسی کشور هستند در راستای صیانت از منافع ملی نیست

کمیسیون امنیت ملی در جلسه روز سه شنبه خود به بررسی نوع تعامل کمیسیون با وزارت امور خارجه و دبیرخانه شورای عالی امنیت پرداخت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کاظم جلالی در حاشیه علنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی اظهار داشت: در این جلسه مقولات مختلفی مورد بحث قرار گرفت، از جمله نوع تعامل کمیسیون امنیت ملی با مجموعه دولت خصوصا وزارت امور خارجه و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بررسی شد.

وی افزود: مقرر گردید جلساتی که با حضور مسئولان مربوطه تشکیل شود و نقطه نظرات اعضای کمیسیون به مسئولان منتقل شود.

مخبر کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: به همین دلیل روز یکشنبه آینده از وزیر امور خارجه خواستیم تا در جلسه کمیسیون حضور یابد و سه شنبه آینده نیز دبیر شورای عالی امنیت ملی برای حضور در کمیسیون دعوت شدند.

حلالی تصریح کرد: یکی از مباحث دیگر مطرح در کمیسیون در ارتباط با کالای وارداتی درجه چهار چینی به داخل کشور بود که با توجه به اهمیت امر اشتغال و دفاع از تولیدات ملی و لطماتی که بیکاری می تواند به منافع ملی وارد کند موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به حضور مسئولان وزارتخانه های مختلف اقتصادی و گمرک در کمیسیون امنیت ملی یادآور شد: روند ورود بی رویه کالای دسته چندم به داخل کشور و آسیب شناسی آن و عدم هماهنگی و نقاط اشکال و ابهام مباحث صورت گرفت و قرار شد در آینده نزدیک برای این امر مهم جلسات مشترکی با کمیسیون مربوطه از جمله کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل شود.

جلالی در خصوص استعفای وزیر امور خارجه گفت: درمقوله سیاست خارجی متزلزل نشان دادن موقعیت مسئولانی که در خط مقدم دیپلماسی کشور هستند در راستای صیانت از منافع ملی ارزیابی نمی شود، آن هم در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران در حال پیگیری یک مساله مهم و ملی به نام انرژی هسته ای است و در حال گفت و گوهای فشرده با اروپاییان است.

وی افزود: در چنین شرایطی همه کسانی که ملی می اندیشند ضروری است که از مسئولان دیپلماسی کشور خصوصا وزیر امور خارجه و دبیر شورای عالی امنیت ملی دفاع کنند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet