خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/12/11 16:40:00
سرویس اجتماعی
علیرضا بیگی:

بررسی 80 ماده طرح جامع مدیریت شهری/ ساختار اداری و شرکت های خدمات رسان شهرداری تغییر می کند

عضو کمیسیون شوراها گفت: طرح جامع مدیریت شهری که در کارگروه ویژه در حال بررسی است تغییرات فراوانی را در ساختار اداری و همچنین شرکت های خدمات رسان ایجاد می کند.
بررسی 80 ماده طرح جامع مدیریت شهری/ ساختار اداری و شرکت های خدمات رسان شهرداری تغییر می کند عضو کمیسیون شوراها گفت: طرح جامع مدیریت شهری که در کارگروه ویژه در حال بررسی است تغییرات فراوانی را در ساختار اداری و همچنین شرکت های خدمات رسان ایجاد می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605105547664833.jpg بررسی,80,ماده,طرح,جامع,مدیریت,شهری/,ساختار,اداری,و,شرکت,های,خدمات,رسان,شهرداری,تغییر,می,کند Icana

احمد علیرضا بیگی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با آخرین وضعیت طرح جامع مدیریت شهری در کمیسیون شوراها از نبود مدیریت یکپارچه شهری انتقاد کرد و گفت: بررسی این طرح در کارگروه ویژه ای در حال انجام بوده و تاکنون80 ماده آن نیز بررسی شده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، افزود: این طرح حاوی موضوعات اساسی مربوط به شهر و شرکت های خدمات رسان است که بی شک تحقق آنها همراهی و هماهنگی لازم با دولت را می طلبد و برای رسیدن به مطلوب باید در برخی از قوانین کشور تجدیدنظر و به طور قطع این طرح تغییرات فراوانی را در ساختار اداری و همچنین شرکت های خدمات رسان ایجاد خواهد کرد.

وی ادامه داد: این طرح با تلاش نمایندگان در کارگروه ویژه ای در حال بررسی است؛ نیاز است دولت نیز لایحه جامع مدیریت شهری را به مجلس ارائه کند البته این خصلت دولت بوده که در واگذاری اختیارات خود به واسطه نگرش خاصی که نسبت به محوریت دولت در تمامی امور دارند از ارائه لایحه به مجلس خودداری کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: کمیسیون شوراها نیز به واسطه تعلل دولت در ارائه لایحه، برای تدوین طرح جامع مدیریت شهری پیشقدم شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم یادآور شد: شهرداران کشور به ویژه کلان شهرها تعامل همراهی و همکاری نزدیکی با کارگروه ویژه بررسی طرح جامع مدیریت شهری داشته و به طور حتم به نظرات شهرداران نیز توجه خواهد شد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برای مسئولیت پذیرتر کردن شهرداری ها باید سازوکار لازم در شهرداری ها هم برای این مهم فراهم شود؛ در واقع با تصویب این طرح باری از روی دوش دولت برداشته می شود و می تواند به امور اولویت دار و اساسی کشور که همانا مسکن، اشتغال، ، آموزش و پرورش و بهداشت است رسیدگی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet