خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1397/01/11 08:48:26
سرویس اجتماعی
رضایی:

قانون کار باید بر اساس رضایت کارگران و کارفرمایان اصلاح شود/دولت هر چه سریع تر به مجلس لایحه بفرستد

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر اینکه قانون کار باید بر اساس رضایت کارگران و کارفرمایان اصلاح شود از دولت خواست تا برای تحقق این مهم به مجلس لایحه بفرستد.
قانون کار باید بر اساس رضایت کارگران و کارفرمایان اصلاح شود/دولت هر چه سریع تر به مجلس لایحه بفرستد نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر اینکه قانون کار باید بر اساس رضایت کارگران و کارفرمایان اصلاح شود از دولت خواست تا برای تحقق این مهم به مجلس لایحه بفرستد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801105453743277.jpg قانون,کار,باید,بر,اساس,رضایت,کارگران,و,کارفرمایان,اصلاح,شود/دولت,هر,چه,سریع,تر,به,مجلس,لایحه,بفرستد Icana

مسعود رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه قانون کار نیاز به اصلاح دارد گفت: برغم اینکه قانون کار در جهت حمایت از کارگران ایجاد شده و طی این سال‌ها چندین مورد تغییرات نیز در آن اعمال شده است، اما همچنان مفاد آن با نقاط ضعفی همراه است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، در بیان نقاط ضعف موجود در قانون کار ادامه داد: قانون کار کنونی در برخی جاها دست کارفرما را بیشتر از حد نیاز باز گذاشته است که این امر نارضایتی کارگران را به همراه داشته، چرا که کارگران را در جایگاه ضعیفی نسبت به کارفرمایان قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر دولت مجدد لایحه‌ای را برای اصلاح قانون کار به مجلس بفرستد قطعا به دلیل نیازی که در حوزه حمایت از حقوق کارگران احساس می‌شود، زمینه تصویب آن فراهم است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: البته اگر اصلاح قانون کار به صورت یک طرفه و بدون در نظر گرفتن منافع کارفرمایان صوت بگیرد باز هم این کارگران هستند که متضرر خواهند شد، کما اینکه اگر مزایایی را برای آنها در نظر بگیریم که بدون در نظر گرفتن رضایت کارفرمایان باشد یا درآمد آنها کاهش دهد در نهایت باز هم کارگران آسیب خواهند دید.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون اگر قرار است اصلاحاتی در قانون کار صورت بگیرد لازم است تعدادی از کارگران، کارفرمایان و نماینده دولت نیز به عنوان ضلع سوم نظارت بر حقوق کارگران در جلسات تصمیم‌گیری برای اعمال این تغییرات حضور داشته باشند تا با در نظر گرفتن دیدگاه‌های هر دو طرف کارگر و کارفرما قرارداد کارفرمایی اصلاح شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet