هدر موبایل
1396/12/13 07:44:10
سرویس اجتماعی
ذوالقدر:

آیا اتوبوس‌های برقی بار دیگر به خیابان های تهران می آیند؟/ دلایل جمع آوری عجولانه اتوبوس ها در گذشته چه بود

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با تاکید بر اینکه قبل از اجرای مجدد طرح تردد اتوبوس‌های برقی در سطح شهر باید علل جمع‌آوری عجولانه آن بیان شود، افزایش اعتبارات حوزه حمل و نقل شهری برای سال ۹۷ را غیرممکن دانست.
آیا اتوبوس‌های برقی بار دیگر به خیابان های تهران می آیند؟/ دلایل جمع آوری عجولانه اتوبوس ها در گذشته چه بود عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با تاکید بر اینکه قبل از اجرای مجدد طرح تردد اتوبوس‌های برقی در سطح شهر باید علل جمع‌آوری عجولانه آن بیان شود، افزایش اعتبارات حوزه حمل و نقل شهری برای سال 97 را غیرممکن دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg آیا,اتوبوس‌های,برقی,بار,دیگر,به,خیابان,های,تهران,می,آیند؟/,دلایل,جمع,آوری,عجولانه,اتوبوس,ها,در,گذشته,چه,بود Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار خبری از سوی رئیس کارگروه حمل و نقل عمومی شورای شهر مبنی بر اینکه مطالعات برقی کردن اتوبوس در کلان شهرهای کشور کلید خورد گفت: با توجه به اینکه آلودگی هوا یکی از معضلات مهم شهر تهران است، جایگزینی اتوبوس‌های برقی بجای اتوبوس‌هایی که با سوخت گازوئیلی حرکت می‌کنند می‌تواند نقش موثری در کاهش آلودگی هوا داشته باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته در مورد اجرای مجدد طرح استفاده از اتوبوس‌های برقی باید به این موضوع هم توجه شود که این اتوبوس‌ها به چه میزان برق نیاز دارند، بنابراین لازم است قبل از اجرای این طرح تمام جوانب امر به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و مزایا و معایب آن در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: بی‌تردید وقتی قرار است هر طرح جایگزینی که در حوزه حمل و نقل عمومی برای کاهش آلودگی هوا بکار گرفته شود، باید هزینه متناسب با منابع موجود حوزه شهری داشته باشد، بنابراین نیاز است که در این مورد طرحی کارشناسانه ارائه شود.

ذوالقدر تصریح کرد: به دلیل اینکه پیش از این هم در تهران اتوبوس‌های برقی داشتیم لازم است در بیان علل اجرای مجدد این طرح به پرسش‌های متعددی پیرامون علل توقف اتوبوس‌های برقی پاسخ داده شود و اینکه چرا این اتوبوس‌ها بعد از اینکه جمع‌آوری شدند، مجدد قرار است وارد چرخه تردد در سطح کلان شهرها شوند.

وی افزود: هم‌اکنون باید در این مورد شفاف‌سازی شود که طرح استفاده از اتوبوس‌های برقی چه معایبی داشته است؟ از سوی دیگر آیا این طرح هزینه‌بر بوده یا جمع‌آوری این اتوبوس‌ها به صورت عجولانه صورت گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در مورد اظهارنظر برخی مدیران حوزه شهری مبنی بر اینکه تعیین اعتبار چهار هزار میلیاردی در لایحه بودجه 97 پاسخگوی نیاز حوزه حمل و نقل نیست تاکید کرد: در این مورد شهرداری باید بین هزینه‌کردها و اعتباراتی که در اختیار دارد یک تناسبی ایجاد کند، چرا که نمی‌توان در شرایط کنونی مصوبه مجلس را تغییر داد، مگر اینکه در بودجه 98 اعتبارات تخصیص‌یافته به این حوزه را ارتقا دهیم.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، در پایان از برگزاری نشست ادواری مجمع امید متشکل از اعضای مجمع نمایندگان استان تهران و شورای شهر تهران در اواخر اسفندماه به منظور بررسی معضلات پایتخت خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet