شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/12/12 21:02:45
سرویس استان ها
ابراهیمی:

خدمات حوزه درمان به مراکز استان ها محدود شده است

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: خدمات حوزه درمان به مراکز استان ها محدود شده و دربسیاری از شهرستان ها به دلیل نبود بیمارستان، بیماران ناگزیر از مراجعه به مرکز استان هستند.
خدمات حوزه درمان به مراکز استان ها محدود شده است نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: خدمات حوزه درمان به مراکز استان ها محدود شده و دربسیاری از شهرستان ها به دلیل نبود بیمارستان، بیماران ناگزیر از مراجعه به مرکز استان هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103746981196.jpg خدمات,حوزه,درمان,به,مراکز,استان,ها,محدود,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی ابراهیمی در اولین مجمع استانی سلامت استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: تامین بهداشت و سلامت یکی از اساسی ترین وظایف دولت و حاکمیت محسوب می شود که قانون اساسی نیز به این مسئله به صراحت پرداخته و باید برای تمام آحاد جامعه فراهم شود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، افزود: در آنچه که تاکنون براساس آیین نامه ها به اجرا رسیده فاکتور جمعیت به عنوان یکی از تعیین کننده ترین فاکتورها در حوزه درمان باعث شده که بیمارستان های دولتی و خصوصی مجهز عمدتا در پایتخت و یا در مراکز استان ها احداث شوند و بیماران ناگزیر باشند برای دریافت درمان مطمئن به مراکز استان ها مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما در پهنای سرزمین به ارائه خدمات سلامت احتیاج داریم در صورتی که به جای این امر، در زمینه ارائه خدمات تحصیلات عالی این اقدام به انجام رسید و در تمام شهرستان ها یک دانشگاه احداث شد، تحقیقات نشان داده اند دانشگاهی با جمعیت بالاتر و تعداد هیات علمی بالاتر خروجی بهتری نسبت به دانشگاه های کم جمعیت دارد.

ابراهیمی تصریح کرد: باید در نظر داشته باشیم که پس از بروز بیماری در وهله نخست فاکتور حرکت از بیمار سلب می شود که با این شرایط  و نبود خدمات درمانی در شهرهای کوچک، ناچارند به مراکز استان برای دریافت خدمات درمانی مراجعه کنند، شهرستان شازند پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون یک بیمارستان دولتی هم ندارد.

وی ادامه داد: به علت نبود یک بیمارستان، بارها شاهد این مساله بوده ایم که به علت یک شکستگی ساده فرد مجروح بر اثر آمبولی و یا بر اثر ترکیدگی آپاندیس جان خود را از دست داده، باتوجه به توافقات انجام شده مبنی بر احداث یک بیمارستان دولتی با سرمایه گذاری صنایع در شازند درخواست داریم که همزمان با افتتاح فاز دوم بیمارستان آیت‌الله خوانساری شهر اراک، کلنگ این بیمارستان نیز بر زمین زده شود تا این قصور محسوس در شهرستان شازند جبران گردد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، مشکل به ویژه در شهرهای اراک و شازند توجه شود.

حوزه اجتماعی در طرح تحول سلامت مغفول مانده است 

بهروز رفیعی، مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز در این جلسه اظهار داشت: تولید و گسترش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی می توانند سلامت اجتماعی فرد آسیب دیده و سلامت و سرنوشت سایر اطرافیانش را به خطر بیاندازد و در این زمینه معضل اعتیاد بیش از سایر آسیب ها دیده می شود و ما این عامل را یک مخرج مشترک برای سایر آسیب ها می دانیم.

وی افزود: اورژانس اجتماعی در سراسر کشور فعال است و در استان مرکزی توانسته ایم با اخذ یک تفاهم نامه با مراکز ۱۱۰، ۱۱۵، ۱۲۳ و ۱۲۵، زمینه انجام اقدامات مداخله ای را فراهم آوریم و علاوه بر این، خدمات مشاوره به صورت تلفنی و حضوری انجام می شود.

به گزارش مهر، مدیرکل بهزیستی استان مرکزی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت و درمان پس از تدوین طرح تحول نظام سلامت یک جانبه نگری بی حدی را در اجرای این طرح گنجاند، در حقیقت تمام اعتبارات به حوزه درمان اختصاص یافت و هیچ اعتباری به حوزه اجتماعی اختصاص داده نشد که باید در این مساله تجدیدنظر صورت پذیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet