هدر موبایل
1396/12/13 12:23:25
سرویس دیگر رسانه‌ها
امینی مطرح کرد:

عدم مبازره با قاچاق لباس زنگ خطری برای فرهنگ اصیل ایرانی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد: لباس های جلف و مبتذلی که قاچاق می شود در عقاید و دین ما تاثیر می گذارد و این زنگ خطری برای آینده فرهنگ اصیل ایرانی و دین ما است.
عدم مبازره با قاچاق لباس زنگ خطری برای فرهنگ اصیل ایرانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد: لباس های جلف و مبتذلی که قاچاق می شود در عقاید و دین ما تاثیر می گذارد و این زنگ خطری برای آینده فرهنگ اصیل ایرانی و دین ما است. https://cdn.icana.ir/d/019/110087.jpg عدم,مبازره,با,قاچاق,لباس,زنگ,خطری,برای,فرهنگ,اصیل,ایرانی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفتگو با موضوع مشکلات صنعت مد و تاثیر آن بر جلوه نمایی بازیگران و چهره های معروف و در ارتباط تلفنی با سید حمزه امینی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

امینی در ابتدای مطلب و در رابطه با علل عدم برخورد با قاچاق لباس در کشور اظهار داشت: علت قاچاق لباس و عدم برخورد با آن به مسئولانی برمی گردد که در این زمینه اهمال و اغماض می کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید مردم و فرهنگ اصیل ایرانی را دوست داشته باشیم و برای آن کار کنیم گفت: اگر اصالت فرهنگی ما فراموش شود غرب زده می شویم و مورد هجمه فرهنگی غربی قرار خواهیم گرفت.

وی خاطرنشان کرد: ما نباید اجازه دهیم فرهنگ و مد غرب روز به روز در جامعه ما افزایش و توسعه پیدا کند. برای جلوگیری از ورود فرهنگ غربی به کشور باید با واردات و قاچاق لباس به کشور مقابله شود.

امینی گفت: شاید یکی از دلایل عدم برخورد با قاچاق لباس به کشور سودی باشد که به جیب برخی مسئولان می رود. لباس های جلف و مبتذلی که قاچاق می شود در عقاید و دین ما تاثیر می گذارد و این زنگ خطری برای آینده فرهنگ اصیل ایرانی و دین ما است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: کشور ما بهترین نوع پارچه ها را دارد و برای الگوسازی بهترین نوع الگو است. این الگو باید از طریق افراد معروف علمی، هنری و ورزشی توسعه یابد و فرهنگ سازی آن صورت بگیرد.

این مقام مسئول تاکید کرد: این الگوسازی باید با توجه به تنوع رنگ و مدل هایی که رنگ و بوی اسلامی دارد،ترویج شود.

امینی در پایان مطلب تصریح کرد: مجلس در این حوزه قانون گذاری می کند و ما از لحاظ قانونی مشکلی نداریم. مبارزه با قاچاق در حیطه قوه مجریه است. باید روی این مسئله نظارت دقیقی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet