خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/12/13 12:17:34
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مافی:

ساماندهی حوزه فضای مجازی برای کشور بار مالی دارد

رئیس کمیته فرهنگ و رسانه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی باید بر اساس لایحه هایی که دولت در حوزه ی فضای مجازی ارائه می دهد کارهای خود را پیش ببرد.
ساماندهی حوزه فضای مجازی برای کشور بار مالی دارد رئیس کمیته فرهنگ و رسانه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی باید بر اساس لایحه هایی که دولت در حوزه ی فضای مجازی ارائه می دهد کارهای خود را پیش ببرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105590201279.jpg ساماندهی,حوزه,,فضای,مجازی,برای,کشور,بار,مالی,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه "گفت و گوی اجتماعی" رادیو گفتگو با موضوع "بررسی آسیب های دانش صفر و یکی در فضای مجازی"، با حضور احمد مازنی (رئیس کمیته فرهنگ و رسانه مجلس) و سرهنگ علی محمد رجبی (کارشناس امنیت پلیس فتا)  از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه احمد مازنی با اشاره به این که فضای مجازی همواره یک انقلاب بسیار مهم در حوزه ی دانش ارتباط میان مردم جهان ایجاد کرده است، گفت: پدیده ی فضای مجازی امروزه با سرعت بسیار زیاد و غیر قابل وصف در حال پیشروی و ارتقا است.

وی همچنین در ادامه افزود: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تا به امروز در تلاش بوده از مسئولین مرتبط با موضوع فضای مجازی در کشور دعوت کرده و با اخذ نظرات و بررسی آخرین وضعیت کشور و جهان برنامه های نظارتی خود را پیش ببرد.

رئیس کمیته فرهنگ و رسانه مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه اضافه کرد: در مراحل مقدماتی مجلس شورای اسلامی جز دعوت به همکاری و اعلام آمادگی برای همکاری و سامان دهی فضای مجازی کشور به دستگاه های مربوطه کار دیگری را نمی تواند انجام دهد، چرا که ارائه ی طرح از طرف مجلس اگر دارای بار مالی باشد در شورای نگهبان مورد تایید واقع نمی شود.

وی با اشاره به این که سامان دهی حوزه ی فضای مجازی دارای بار مالی است، عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی باید بر اساس لایحه هایی که دولت در حوزه ی فضای مجازی ارائه می دهد کارهای خود را پیش ببرد.

حجت الاسلام احمد مازنی با اشاره به این که آسیب های فضای مجازی متعلق به دوران امروز نیست، اظهار داشت: آسیب های فضای مجازی در دوران امروزی همواره ریشه در موضوعاتی چندین ساله دارد، به طوری که بی توجهی به نظرات جامعه شناس های ایرانی زمینه ی مناسب برای رشد آسیب های مختلف در این فضا را به وجود آورده است.

در ادامه ی برنامه گفت و گوی اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو سرهنگ علی محمد رجبی با اشاره به قربانیان فضای مجازی در جامعه ی امروزی، گفت: امروزه بسیاری از قربانیان فضای مجازی از عدم وجود تفکر درست در خصوص موضوعات مختلف فضای مجازی آسیب می بینند.

وی همچنین در ادامه افزود: بسیاری از مجرمان فضای سایبری با سواستفاده از ناگاهی مردمی که در این فضا حضور دارند برنامه های سواستفاده گرایانه ی خود را پیش می برند، به طوری که کاربران مختلف نا عدم دانایی به موضوعات مختلف رغبت نشان داده و زمینه ی ایجاد جرم را برای مجرمان سایبری فراهم می آورند.

این کارشناس امنیت پلیس فتا با اشاره به لزوم آموزش تکنیک های رسانه به عموم مردم، اظهار داشت: بدون شک امروزه بسیاری دشمنان ایران و نظام اسلامی در فضای مجازی حضور داشته و با استفاده از تکنیک های مختلف فضای مجازی اهداف و برنامه های خود را پیش می برند./

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet