هدر موبایل
1396/12/13 14:37:38
سرویس فرهنگی
مافی خبر داد:

برگزاری جلسه فراکسیون زنان با فقها و علما برای اخذ مجوز خروج از کشور بدون اذن همسر

رییس فراکسیون خانواده مجلس با بیان اینکه مشاهده شده همسران برخی زنان ورزشی و علمی برای دادن اجازه خروج از کشور گروکشی می‌کنند، گفت: فراکسیون زنان با فقها و علما جلساتی در این باره برگزار کرده است.
برگزاری جلسه فراکسیون زنان با فقها و علما برای اخذ مجوز خروج از کشور بدون اذن همسر رییس فراکسیون خانواده مجلس با بیان اینکه مشاهده شده همسران برخی زنان ورزشی و علمی برای دادن اجازه خروج از کشور گروکشی می‌کنند، گفت: فراکسیون زنان با فقها و علما جلساتی در این باره برگزار کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106616677342.jpg برگزاری,جلسه,فراکسیون,زنان,با,فقها,و,علما,برای,اخذ,مجوز,خروج,از,کشور,بدون,اذن,همسر Icana

پروانه مافی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  ممنوعیت خروج زنان از کشور را دچار شرایط غامض و پیچیده‌ای عنوان کرد و گفت: این موضوع برای زنان نخبه همچون ورزشکاران، هنرمندان و اساتید علمی مشکلات عمیق‌تری را ایجاد کرده است این در حالی است که افراد مذکور با بودجه بیت‌المال به این سطح از موفقیت رسیده‌اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجا که رضایت همسر برای خروج از کشور ضروری است متاسفانه مشاهده شده همسران زنان ورزشی و علمی برای دادن اجازه خروج از کشور گروکشی می‌کنند.

وی این کار مردان در مقابل همسران‌شان را منفعت‌پرستی و سوءاستفاده از موقعیت همسران خود بیان کرد و افزود: متاسفانه جمعی از این مردان درخواست مبالغی را از همسر خود کرده و در صورت دریافت، حاضر به دادن امضاء خروج می‌شوند که این کار نهایت بی‌اخلاقی است هرچند برخی دیگر از آن‌ها از این موقعیت خود برای تلافی اختلاف نظرها و دیگر مشکلات زندگی‌شان بهره می‌برند.

مافی با بیان اینکه زنان شایسته قهرمانی و حضور در عرصه‌های بین‌المللی به‌دلیل چنین رفتارهایی از رسیدن به موفقیتو افتخارآفرینی باز می‌مانند به همین دلیل باید قانون را حداقل درخصوص آن‌ها اصلاح کرد، اظهارکرد: فراکسیون زنان مجلس پیگیر این موضوع است و طرح اصلاحیه قانون را به هیات رئیسه مجلس ارائه داده است.

وی با اشاره به اینکه زنان ورزشگار، علمی، نخبه، بیمار که برای درمان باید به خارج از کشور بروند و... در طرح اصلاحیه قانون ازسوی فراکسیون زنان گنجانده شده‌اند، یادآورشد: فراکسیون زنان مجلس با فقها و علما جلساتی برگزار و نظر آن‌ها را جویا شده‌؛ امیدواریم در مرحله نخست اصلاح قانون، این زنان و در مرحله دوم تمامی زنان اجازه خروج از کشور را بدست آورند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با تاکید براینکه ممانعت از خروج زنانی از این دست از هم‌پاشی خانواده و طلاق را به دنبال داشته و دارد، گفت: در فراکسیون خانواده نیز این موضوع با هدف تحکیم بنیان خانواده پیگیری می‌شود لذا امیدواریم بتوان با دفاع منطقی از آن در صحن رای لازم را دراین خصوص کسب کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet