هدر موبایل
1396/12/13 21:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مونسان خبر داد؛

نخستین کارت‌ ارزی خروج از ایران به نام اسحاق جهانگیری صادر شد

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از صدور نخستین کارت‌ ارزی خروج از ایران برای اسحاق جهانگیری خبر داد و طرح مشترک با بانک مرکزی برای تقدیم کارت ریالی به گردشگران خارجی در قبال ارزهای آنان را تشریح کرد.
نخستین کارت‌ ارزی خروج از ایران به نام اسحاق جهانگیری صادر شد رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از صدور نخستین کارت‌ ارزی خروج از ایران برای اسحاق جهانگیری خبر داد و طرح مشترک با بانک مرکزی برای تقدیم کارت ریالی به گردشگران خارجی در قبال ارزهای آنان را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/114331.jpg نخستین,کارت‌,ارزی,خروج,از,ایران,به,نام,اسحاق,جهانگیری,صادر,شد Icana

به‌گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی‌اصغر مونسان افزود: خوشبختانه با همکاری یکی از بانک‌ها کار صدور کارت ارزی صورت پذیرفت و امروز نخستین کارت ارزی خروج از کشور به نام آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری صادر شد که در جلسه هیات دولت به او اهدا می‌شود.

وی اضافه کرد: گردشگران خروجی نیز می‌توانند از این کارت استفاده کنند.

او در توضیح مشکل فعال نبودن کارت‌های ارزی بین المللی مانند ویزاکارت و مسترکارت در ایران اظهار کرد: متأسفانه کارت‌های (VISA Card) و (Master Card) هر دو آمریکایی هستند و با ما همراهی نمی‌کنند و حتی بعد از برجام نیز این همکاری رخ نداد.

** فرمول جدید ارزی‌ریالی برای گردشگران خارجی

مونسان تصریح کرد: تلاش می کنیم تا یک فرمول ایجاد کنیم تا وقتی گردشگر خارجی وارد فرودگاه امام می‌شود ما ارز آنها را تحویل بگیریم و به آنها کارت ریالی بدهیم و توریست بتواند هزینه‌ و خریدهای خود را انجام دهد و در بازگشت و در زمان خروج از ایران، مابقی ارز به گردشگر خارجی برگردانده شود.

او ادامه داد: بنابراین با بانک مرکزی این موضوع را جلو می‌بریم و ان‌شاءالله بانک مرکزی نیز این مسئله را جدی‌تر بگیرد، زیرا این مسئله یکی از گلوگاه‌های ماست.

مونسان عنوان کرد: در خروج ارز نیز چند روز قبل که در حضور معاون اول رئیس‌جمهوری بودیم، براین مسئله تأکید داشت، زیرا گردشگران خروجی از ایران، دلار و یورو خارج می‌کنند و این فشار سنگینی به بدنه بانکی و ارزی کشور وارد می‌کند.

مونسان تصریح کرد: «بنابراین تلاش شد تا کارت ارزی بین‌المللی برای خروج از کشور فراهم شود، تا مسافران برای خروج از کشور به‌جای دلار و یورو از کارت‌های ارزی بین‌المللی استفاده کنند.

خارجی‌ها عادت به حمل پول زیاد ندارند

به گزارش ایرنا، رییس سازمان میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: تهیه این کارت‌ها امر بسیار مهمی بود زیرا ذهنیت منفی گردشگر خارجی نیز برای حمل این مقدار ارز و هزینه‌کرد برطرف می‌شود، شاید ما که 30 سال در تحریم بودیم عادت داریم پول نقد با خودمان حمل کنیم ولی آنها عادت ندارند مقدار زیادی ارز در سفرها همراه خود داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet