هدر موبایل
1388/05/28 09:38:00
سرویس سیاسی
نحوه معرفی وزراء_ 12

عباسی: دلایل رسانه ای شدن نام وزرای پیشنهادی توضیح داده شود

**نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی گفت: رییس جمهوری باید دلایل اعلام اسامی وزرای پیشنهادی از طریق رسانه ها را توضیح دهد.

اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص نحوه معرفی وزرا پیشنهادی از رسانه ملی با بیان اینکه تاکنون عرف نبود که اسامی وزرای پیشنهادی ابتدا از تلویزیون اعلام شود، گفت: ممکن است معرفی چند وزیر پیشنهادی از تلویزیون حاشیه‌هایی به دنبال داشته باشد.

وی افزود: رییس جمهور براساس قانون اساسی می‌بایست اسامی وزرا را ابتدا به مجلس معرفی می‌کرد و مجلس نیز صلاحیت وزرا را مورد بررسی قرار می‌داد. اما این بار این اسامی از طریق تلویزیون مطرح شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات تصریح کرد: اعلام این اسامی از تلویزیون شاید به دلیل ابتکار احمدی‌نژاد و یا پررنگ‌تر کردن حضور زنان در کابینه و یا اصرار رسانه‌ها و مطبوعات بر معرفی هر چه سریعتر اسامی بود که صورت گرفت.

وی در خصوص تاثیر این اقدام در رای اعتماد نمایندگان به وزرا اظهار داشت:‌ این امر نمی‌تواند خیلی در رای اعتماد دادن نمایندگان به وزرا تاثیرگذار باشد . شاید نظر رییس جمهور این بود که به نحوی اقدامات خود را در انتخاب وزرا اعلام کند.

نماینده رودسر ادامه داد: بهتر بود رییس جمهور ابتدا لیست کابینه را به مجلس معرفی می‌کرد. زیرا ممکن است تعدادی از این وزاری پیشنهادی نتوانند رای اعتماد نمایندگان را کسب کنند و این امر ممکن است حاشیه‌هایی را به دنبال داشته باشد.

وی گفت: البته از اکنون حاشیه‌سازی به وجود آمده است و هر کسی برداشت خودش را دارد و احمدی‌نژاد باید توضیح دهند که چرا این کار را انجام داده ‌است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet