هدر موبایل
1396/12/14 11:28:46
سرویس دیگر رسانه‌ها
فروزان مطرح کرد

برگزاری جشن نوروزگاه در ۴ شهرستان خراسان رضوی در ایام نوروز/ تمهیدات استانداری برای پذیرایی از زائران رضوی/ قطار گردشگری نخجوان به مشهد می‌آید

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: تمهیدات لازم برای تأمین امنیت مسافران در طول ایام نوروز اندیشیده شده ضمن اینکه با همکاری دستگاه قضایی کشیک‌های قضایی هم فعال هستند تا به مسائل و مشکلات احتمالی زائران در ایام نوروز رسیدگی کنند.
برگزاری جشن نوروزگاه در ۴ شهرستان خراسان رضوی در ایام نوروز/ تمهیدات استانداری برای پذیرایی از زائران رضوی/ قطار گردشگری نخجوان به مشهد می‌آید مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: تمهیدات لازم برای تأمین امنیت مسافران در طول ایام نوروز اندیشیده شده ضمن اینکه با همکاری دستگاه قضایی کشیک‌های قضایی هم فعال هستند تا به مسائل و مشکلات احتمالی زائران در ایام نوروز رسیدگی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/116022.jpg برگزاری,جشن,نوروزگاه,در,۴,شهرستان,خراسان,رضوی,در,ایام,نوروز/,تمهیدات,استانداری,برای,پذیرایی,از,زائران,رضوی/,قطار,گردشگری,نخجوان,به,مشهد,می‌آید Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ مهدی فروزان درباره اقدامات ستاد خدمات سفر زیر مجموعه استانداری خراسان رضوی برای ایام عید نوروز بیان داشت: ستاد خدمات سفر از دی ماه کار خود را آغاز کرده است و تاکنون ۴ جلسه کاری با حضور نمایندگان سایر دستگاه‌های همکار در این ستاد، برگزار کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه «مانور خدمت» را با حضور کمیته‌ها و دستگاه‌های اجرایی ستاد خدمات سفر در ۲۶ اسفندماه برگزار خواهیم کرد، افزود: ستاد خدمات سفر در حوزه فرمانداری‌های مشهد مستقر است واز ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین کار خود را برای نظارت و ارزیابی و بررسی مشکلات زائران در حوزه مشهد مقدس انجام می‌دهد.

برگزاری نمایشگاه سوغات و صنایع دستی در نمایشگاه بین المللی در مشهد 

فروزان اضافه کرد: کارگروه ترافیک مشهد مقدس برای رفع مشکل ترافیک در اطراف حرم به ویژه در لحظه سال تحویل و همچنین روز اول نوروز و درسخنرانی مقام معظم رهبری تمهیدات لازم را اندیشیده است؛ همچنین برای رفاه حال زائران و مجاوران حرم مطهراز ۴ فروردین لغایت ۱۱ فروردین نمایشگاه سوغات و صنایع دستی در نمایشگاه بین المللی برگزار خواهد شد.

برگزاری جشن "نوروزگاه" در ۴ شهرستان خراسان رضوی در ایام نوروز

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی تأکید کرد: اولین جشنواره «میراث ایرانیان» نیز با همکاری شهرداری شاندیز در پارک گردشگری آن برگزار می‌شود و جشنواره "اقوام ایرانی، سیاه چادرها" در پدیده شاندیز در ایام نوروز برگزار می‌شود. همچنین در ۴ شهرستان جشن "نوروزگاه" را برگزار می‌کنیم که شهرستان "کلات"، "گناباد"، " خواف" و "مشهد مقدس" میزبان این مراسم خواهند بود.

فروزان تاکید کرد: در پایانه‌های مسافربری امام رضا، فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد و راه آهن ستاد استقبال مستقر می‌شود و همچنین برای اولین بار نقشه گردشگری مشهد مقدس را تحویل مسافران و زائران خواهیم داد که ارائه خدمات در حوزه اسکان در این پایانه‌ها انجام خواهد شد.

در طول ایام نوروز با همکاری دستگاه قضایی کشیک‌های قضایی فعال هستند

وی در ادامه با بیان اینکه کمیته امنیت زائران ما تشکیل جلساتی داده است، اظهار کرد: در این کمیته تمهیدات لازم برای تأمین امنیت مسافران در طول ایام نوروز اندیشیده شده ضمن اینکه با همکاری دستگاه قضایی کشیک‌های قضایی هم فعال هستند تا به مسائل و مشکلات احتمالی زائران در ایام نوروز رسیدگی کنند.

قاضی تعزیرات حکومتی از ۲۵ تا ۱۵ فروردین بر کار اصناف و محل‌های ارائه خدمات مشهد، نظارت می‌کند

مدیر کل امور رفاهی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: درحوزه تأمین اقلام مورد نیاز به زائران و مجاوران درحوزه خدمات بازار، ستاد تنظیم بازار تشکیل شده است تا هم میوه‌های نوروزی وهم اقلام مورد نیاز زائران را تأمین کنند ضمن اینکه اکیپ‌های بازرسی و نظارت شامل صنعت، معدن و تجارت و همچنین بهداشت و درمان، اصناف و در رأس آن قاضی تعزیرات حکومتی در تمامی ایام از ۲۵ تا ۱۵ فروردین بر کار اصناف و محل‌های ارائه خدمات در سطح شهر مشهد نظارت خواهند کرد.

ظرفیت اسکان واحد‌های رسمی و غیر رسمی خراسان رضوی در نوروز ۹۷،تعداد ۱۹۵ هزار و ۷۴۷ است

فروزان خاطر نشان کرد: ظرفیت اسکان واحد‌های رسمی و غیر رسمی مان درسطح استان خراسان رضوی در نوروز ۹۷، به تعداد ۱۹۵ هزار و ۷۴۷ نفر شب اقامت خواب شده است که ۸۶ هزار و ۳۶ تخت رسمی شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و خانه مسافر‌ها و مهمانپذیر‌ها هست و ۱۰۹ هزار و ۸۱ تخت هم به صورت غیر رسمی هست که شمال مهمانسرا‌ها و زائرسرا‌های دولتی است و ارزان قیمت و حسینیه‌ها و مدارس است که آموزش وپرورش آن‌ها را رصد می‌کند.

وی در ادامه گفت: حدود ۳۰ هزار سفر اقامت شب خواب اضطراری هم در قالب سالن‌های امداد و نجات و مدیریت بحران را در نظر گرفته ایم تا در صورتی که لازم باشد بتوانیم خدمات بهتری به مسافران ارائه کنیم. اداره حمل ونقل و پایانه‌های استان ۴ هزار و ۶۰۰ دستگاه اتوبوس در نظر گرفته اند ضمن اینکه ۹۸ رام قطار از ۲۵ اسفند الی ۱۵ فروردین از استان‌های دیگر، هر روز ۴۰ هزار و ۳۵۸ نفر را جا به جا می‌کنند.


برای اولین بار قطار گردشگری نخجوان در ایام نوروز، از کشور آذربایجان با حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ نفر از این کشور به مشهد می‌آید

فروزان تصریح کرد: برای اولین بار قطار گردشگری نخجوان در ایام نوروز، از کشور آذربایجان با حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ نفر از این کشور به مشهد می‌آید، ضمن اینکه درحوزه اتوبوس بین شهری و راه آهن در ایام نوروز هیچ گونه افزایش قیمیت نخواهیم داشت. روزانه ۲۰۹ پرواز در فرودگاه شهید هاشمی نژاد داریم که در صورت استقبال مردم تعداد پرواز‌ها در ایام منتهی به نوروز و خود نوروز افزایش می‌یابد. 

فروزان تاکید کرد:در ستاد خدمات سفر استانداری، ۱۲ کمیته اجرایی داریم که شامل «۲۸فرمانداری» مشهد می شود و تمام کار‌های نوروز را اجرایی می‌کنند. «شهرداری» نیز به عنوان ستاد خدمات شهری است و «اداره کل بازرسی و امور حقوقی استانداری» که یک کمیته ارزیابی عملکرد ستاد اجرایی را بر عهده دارد و«اداره کل امنیتی استان»، رئیس کمیته خدمات انتظامی، امنیتی و ترافیکی ستاد را دارد، «دفتر امور شهری و شورا‌ها» هم کمیته هماهنگی امور شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان را کمک می‌کنند. «مدیر کل صدا و سیمای استان»، تبلیغات واطلاع رسانی را بر عهده دارند، «مدیر کل راهداری و حمل ونقل »، کمیته حمل و نقل و آمار و همچنین «ارشاد اسلامی »، کمیته فرهنگی اجتماعی را بر عهده دارد،در این راستا «صنعت، معدن و تجارت» هم مسئول کمیته بازار است و«هلال احمر» مسئول کمیته امداد و نجات است. «دانشگاه علوم پزشکی»  کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست را بر عهده دارد و «معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی» هم کمیته اسکان و رفاه را بر عهده دارد و« رئیس دفاتر خدمات مسافرتی» هم رئیس کمیته خدمات مسافرتی استان را بر عهده دارد.

وی افزود: همه این سازمان‌ها و ارگان‌ها دست به دست هم می‌دهند تا با همکاری نیروی انتظامی، دستگاه‌های امنیتی و همچنین دستگاه قضا که پشتیبانی کننده همه این مسائل است،کمک کنند تا زائران با امنیت خاص و خاطره خوش همه به شهر مشهد بیایند و با یک امنیت خاص از این شهر خارج شوند.

به گزارش میزان،ستاد خدمات سفر دردولت یازدهم سال ۹۲ به دستور هیئت دولت در تمامی استان‌ها به حکم وزیر تشکیل شده است و استانداران رئیس ستاد خدمات سفر هستند، سه استان خراسان رضوی، فارس و قم که معاون زیارت دارند، معاونان زیارت در این سه استان جانشین می‌شوند و درسایر استانها، معاونان عمرانی جانشین هستند و دبیر و دبیرخانه‌ها هم به عهده میراث فرهنگی و صنایع دستی است.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet