هدر موبایل
1388/05/28 10:09:00
سرویس سیاسی
نحوه معرفی وزراء_ 13

پزشکیان:معرفی‌وزراء ازصداوسیما درهیچ زمانی رایج نبوده است

**مسعود پزشکیان تاکید کرد: اگر میان دولت و مجلس در ارتباط با معرفی وزرای پیشنهادی هماهنگی، تعامل، مشارکت توأم با خرد جمعی وجود داشته باشد این رابطه به نفع کشور، نظام و مردم خواهد بود.

وی درگفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: اگر روشی از سوی دولت مردان اتخاذ شود که براساس،تعامل و مشارکت نباشد این موضوع تبعات منفی در پی خواهد داشت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وقتی روشی اتخاذ شود که افراد اهل سیاست و تصمیم‌گیر کوچک‌ترین دخالتی نداشته باشند و به عبارتی خرد جمعی نادیده گرفته شود این موضوع نمی‌تواند توسعه، پیشرفت و آبادانی را رقم زند.

پزشکیان در عین حال خاطر نشان کرد: اگر با نمایندگان مردم در خانه ملت افراد سیاسی، احزاب، گروه‌ها رایزنی لازم در بحث مهمی چون وزارت انجام شود و نظر آنها را دخالت دهیم، این موضوع موجب می‌شود تا همه دلسوزان و دوست داران نظام با تعامل به وجود آمده در راستای شکوفایی کشور تصمیم‌گیری کنند.

وی با انتقاد از نحوه معرفی وزراء از تلویزیون پرداخت و افزود: نحوه معرفی وزراء از صداوسیما در هیچ زمانی رایج نبوده بلکه همیشه گزینه‌های پیشنهادی برای وزارتخانه‌ها ابتدا به مجلس شورای اسلامی به عنوان یک نهاد قانون‌گذار و ناظر مهم معرفی می‌شده‌اند.

نماینده مردم تبریز در مجلس در ادامه یادآور شد: نحوه معرفی وزراء از طریق رسانه‌ها این موضوع را به ذهن متبادر می‌کند که تعامل وجود دارد و می‌تواند به طریق دیگر خود را نشان دهد.

پزشکیان در پاسخ به این پرسش که به طرق دیگر آیا منظورتان عدم اعتماد مجلس به وزراء است، گفت: منظور از این موضوع می‌تواند در هنگام رای اعتماد یا عدم رای اعتماد به وزراء هم باشد اما بهترین کار این بود که قبلاً با مجلس هماهنگی و همدلی به عمل می‌آمد.

وزیر سابق بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: باید براساس شعارها، عمل کنیم هنگامی که در سخنان‌مان مدام می‌گوییم مردم و مجلس، باید در مقوله مهمی چون معرفی وزراء نمایندگان مردم در خانه ملت در جریان معرفی کاندیداها، علت انتخاب آنها و .. هم قرار گیرند تا مردم خود را در اتخاذ تصمیمات شریک بدانند.

پزشکیان در ارتباط با شاخصه‌های معرفی کاندیداها برای احراز پست‌های وزارتی گفت: پیش از آن که  کاندیدایی معرفی شود باید توجه کرد که آیا او از علم، تخصص، تجربه، سابقه مدیریتی برخوردار است یا خیر ؟ اگر تجربه نداشته باشد نباید مسئولیت پذیرد.

وی یادآور شد: در ادامه باید به انگیزه توجه کرد چرا که انگیزه موجب می‌شود تا تیم کاری از هماهنگی لازم برخوردار باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان خاطر نشان کرد:‌ تجربه بدون برخورداری از سیر اجتماعی لازم نه تنها دارای اشکال است بلکه موجب می‌شود تا کارها با قدرت به پیش برده نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet