شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/12/18 15:40:00
سرویس فرهنگی
ابطحی:

آموزش و پرورش در تخصیص اعتبارات بودجه‌ای در اولویت سیزدهم دولت قرار دارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن اعلام هشدار نسبت به گسترش آسیب‌های اجتماعی در مدارس، نسبت به اینکه حوزه آموزش و پروش اولویت سیزدهم تخصیص اعتبار دولت است، انتقاد کرد.
آموزش و پرورش در تخصیص اعتبارات بودجه‌ای در اولویت سیزدهم دولت قرار دارد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن اعلام هشدار نسبت به گسترش آسیب‌های اجتماعی در مدارس، نسبت به اینکه حوزه آموزش و پروش اولویت سیزدهم تخصیص اعتبار دولت است، انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801106715473436.jpg آموزش,و,پرورش,در,تخصیص,اعتبارات,بودجه‌ای,در,اولویت,سیزدهم,دولت,قرار,دارد Icana

سیدمحمد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خبرگزاری خانه ملت با اشاره به شناسایی سالانه 100 هزار دانش‌آموز در معرض خطر و ثبت وضعیت آسیب‌های‌ اجتماعی ۳۸هزارمدرسه، اظهار کرد: شیوع آسیب‌های اجتماعی در میان دانش‌آموزان دلایل متعددی دارد که یکی از مهم‌ترین دلایل نشر این آسیب‌ها متأثر شدن دانش‌آموزان از محیط است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای اجتماعی نامناسب به گسترش آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کند که ضرورت دارد در این زمینه فرهنگ‌سازی در مدارس صورت گیرد، ادامه داد: امروز به‌روزرسانی‌ آموزش‌های تربیتی با توجه به پدیده‌‎های جدید ایجاد شده در جامعه یکی از ضرورت‌هایی است که وزارت آموزش و پرورش باید به آن بپردازد.

وی ادامه داد: حفظ و تحکیم بنیان خانواده‌ نیز یکی دیگر از آموزه‌هایی است که باید علاوه بر دانش‌آموز به والدین نیز آموزش داده شود تا این آسیب‌های احتمالی به حداقل برسد.

ابطحی بر تأمین معیشتی معلمان تأکید و اضافه کرد: قطعا رفتار معلم و مربی مدرسه‌ای که به لحاظ مالی دغدغه‌ای ندارد بسیار متفاوت با معلم تربیتی که تأمین نباشد، دارد لذا توجه به معیشت معلمان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز یکی از فاکتورهای اساسی برای کاهش این آسیب‌ها در مدارس است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه متأسفانه در حال حاضر آموزش و پرورش در تخصیص اعتبارات بودجه‌ای دولت در رتبه سیزدهم قرار دارد، اظهار امیدواری کرد که با اجرای دقیق و درست سند تحول بنیادین آموزش و پرورش آسیب‌های اجتماعی در مدارس تا حد ممکن کاهش یابد./

پایان پیام

خبرنگار: احسان کاظم زاده نظری

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet