هدر موبایل
1396/12/16 15:23:21
سرویس سیاسی
رنجبرزاده:

طرح استیضاح اعلام وصول شده به هیچ عنوان منتفی نمی‌شود/ بررسی استیضاح وزرا تا پایان سال قطعی است

عضو هیات رئیسه مجلس، تاکید کرد: بر اساس قانون آیین نامه داخلس مجلس طرح استیضاح اعلام وصول شده به هیچ عنوان از دستور کار صحن خارج نخواهد شد لذا استیضاح وزرا منتفی نمی‌شود.
طرح استیضاح اعلام وصول شده به هیچ عنوان منتفی نمی‌شود/ بررسی استیضاح وزرا تا پایان سال قطعی است عضو هیات رئیسه مجلس، تاکید کرد: بر اساس قانون آیین نامه داخلس مجلس طرح استیضاح اعلام وصول شده به هیچ عنوان از دستور کار صحن خارج نخواهد شد لذا استیضاح وزرا منتفی نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201610106761394886.jpg طرح,استیضاح,اعلام,وصول,شده,به,هیچ,عنوان,منتفی,نمی‌شود/,,بررسی,استیضاح,وزرا,تا,پایان,سال,قطعی,است Icana

اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح جلسه استیضاح وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی، گفت: طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی، وزیر راه و شهرسازی و وزیر جهاد کشاورزی در هفته آتی در دستور کار صحن علنی قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وزیر جهاد کشاورزی نیز به کشور عراق سفر کرده لذا بعد از بازگشت، استیضاح به وی اعلام خواهد شد.

رنجبرزاده با تاکید بر اینکه در هر صورت استیضاح سه وزیر پیش از تعطیلات نوروز در دستور کار صحن قرار خواهد گرفت، گفت:  در صورتی که نمایندگان از استیضاح منصرف و امضای خود را پَس بگیرند هم موضوع استیضاح سه وزیر در دستور کار قرار خواهد گرفت زیرا این موضوع به هیچ عنوان منتفی نخواهد شد.

رنجبرزاده ادامه داد: بر اساس ماده 223 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، در صورتی که طرح استیضاح وزرا اعلام وصول شود، امکان تقلیل امضاها وجود ندارد. در حقیقت با یک امضا هم طرح استیضاحی که اعلام وصول شده در دستور کار قرار خواهد گرفت.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در چنین وضعیتی وزرا در صحن مجلس حاضر و به توضیحات خود را ارائه می‌دهند، پس از ایراد توضیحات وزیر، نمایندگان به استیضاح یا عدم استیضاح رأی خواهند داد. البته امکان افزایش امضای نمایندگان تا قبل از شروع جلسه وجود دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet