ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1396/12/18 08:57:54
سرویس سیاسی
کوهکن مطرح کرد:

انگیزه های آقای رییس جمهور از طرح موضوع رفراندوم / اجرای قانون اساسی یا جبران عدم تحقق وعده های انتخاباتی؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است زمانی که رییس جمهور رفراندوم را مطرح می کند باید سوال آن را دقیق مشخص کند تا ابهام در جامعه باقی نماند.
انگیزه های آقای رییس جمهور از طرح موضوع رفراندوم / اجرای قانون اساسی یا جبران عدم تحقق وعده های انتخاباتی؟ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است زمانی که رییس جمهور رفراندوم را مطرح می کند باید سوال آن را دقیق مشخص کند تا ابهام در جامعه باقی نماند. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109150009590.jpg انگیزه,های,آقای,رییس,جمهور,از,طرح,موضوع,رفراندوم,/,اجرای,قانون,اساسی,یا,جبران,عدم,تحقق,وعده,های,انتخاباتی؟ Icana

محسن کوهکن ریزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه رفراندوم یک سوال مردمی است که پاسخ آن یک بلی یا خیر است، گفت: رفراندوم به این معنا است که نظام یک موضوعی را سوال می کند و مردم به آن پاسخ می دهند که تا کنون سه دفعه همه پرسی در کشور برگزار شده است.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این که نحوه برگزاری همه پرسی در قانون اساسی مشخص است، اظهار داشت: اینکه افرادی بیایند و زمان کاندیداتوری در فضای تبلیغاتی صحبت هایی کنند اما در مرحله اجرا نتوانند آن را عملی کنند به یک روال در آمده که برای پیشگیری از ایجاد فضای منفی علیه آن ها، سعی می کنند از شیوه ها و ظرفیت های دیگری استفاده کنند.

وی ادامه داد: وقتی آقای رئیس جمهور مسأله رفراندوم را بیان می کند باید سوال مد نظر خود را نیز طرح کند برای مثال بگوید می خواهید یارانه پرداخت شود یا خیر و تا زمانی که سوال مشخص نشود ابهام در جامعه باقی می ماند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه رفراندوم اصلی از قانون اساسی است، خاطرنشان کرد: هر زمان اقتضا کند می توانیم از رفراندوم استفاده کنیم و هزینه های آن نیز پیش بینی شده است اما باید توجه داشت که زمانی که چنین موضوع مهمی مطرح می شود باید به صورت کامل به آن پرداخته شود./

گفت وگو از محمود اکبری کیا

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet