هدر موبایل
1396/12/18 13:40:00
سرویس فرهنگی
درازهی:

شیوع آسیب‌های اجتماعی در مدارس مناطق محروم بیشتر است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شناسایی سالانه ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در معرض خطر را نگران کننده دانست و تاکید کرد که این مسئله در مناطق محروم بیشتر شایع است.
شیوع آسیب‌های اجتماعی در مدارس مناطق محروم بیشتر است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شناسایی سالانه 100 هزار دانش‌آموز در معرض خطر را نگران کننده دانست و تاکید کرد که این مسئله در مناطق محروم بیشتر شایع است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100579037859.jpg شیوع,آسیب‌های,اجتماعی,در,مدارس,مناطق,محروم,بیشتر,است Icana

محمدباسط درازهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آمار شناسایی سالانه 100 هزار دانش‌آموز در معرض خطر و ثبت وضعیت آسیب‌های‌ اجتماعی ۳۸ هزار مدرسه، عنوان کرد: آمار افزایش آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد در بین نوجوانان و دانش‌آموزان نگران کننده است و این مسئله در مناطق محروم که والدین تسلط و نظارت مناسبی بر دانش آموز ندارند نیز بیشتر شایع است.

نماینده مردم سروان، سیب زابلی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مناطق محروم، آموزش و پرورش باید علاوه بر درون مدارس برای اوقات بیرون مدارس دانش‌آموزان نیز برنامه داشته باشد، افزود: کلاس‌های آموزشی و تربیتی برای دانش‌آموزان می‌‎تواند تأثیر مناسبی در میزان کاهش آسیب‌های اجتماعی در میان نوجوانان داشته باشد.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهم در برخورد با نوجوانانی که درگیر چنین آسیب‌هایی هستند این است که باید به نوعی با این عزیزان رفتار شود که بتوانند به آغوش جامعه بازگردند و با آن‌ها تحت هیچ شرایطی نباید برخورد حذفی شود.

درازهی تصریح کرد: چنانچه چنین دانش‌آموزانی را از مدارس و سیستم آموزشی دور نگه داریم آسیب آن برای جامعه دو چندان خواهد شد و  اخراج این دانش آموزان از مدارس پاک کردن صورت مسئله است و هیچ مسئله‎‌ای حل نمی‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شواری اسلامی یادآور شد: با بازخوانی و یادآوری بسیاری از ارزش‌های اعتقادی و فرهنگی و به دلیل سن و سال پایین دانش‌آموزان می‌توان در صورت مراقبت درست، آن‌ها را به شرایط عادی بازگردانند و برای  نمونه دانش‌آموزی که در بند اعتیاد گرفتار است را نجات داد./

پایان پیام

خبرنگار: احسان کاظم زاده نظری

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet