شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/12/17 21:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مونسان:

گردشگری دفاع مقدس ثروت‌آفرین است

رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: گردشگری دفاع مقدس در برنامه‌های ایران‌گردی جزو محورهای توسعه راهبردی گردشگری است.
گردشگری دفاع مقدس ثروت‌آفرین است رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: گردشگری دفاع مقدس در برنامه‌های ایران‌گردی جزو محورهای توسعه راهبردی گردشگری است. https://cdn.icana.ir/d/019/114331.jpg گردشگری,دفاع,مقدس,ثروت‌آفرین,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در جلسه شورای سیاست‌گذاری ستاد مرکزی راهیان نور با تشریح بخش‌های مختلف ثبت آثار میراث‌فرهنگی و میراث ملموس و ناملموس گفت: چند سالی است که با دستور رئیس‌جمهوری در دولت یازدهم دفاع مقدس در حوزه ثبت میراث‌فرهنگی ناملموس مورد توجه قرار گرفته است. به اعتقاد من حوزه دفاع مقدس جزو مهم‌ترین بخش‌های میراث‌فرهنگی است و یادآور عزیزانی است که با جان‌فشانی از این مرز و بوم دفاع کردند.

وی افزود: با ثبت این میراث باارزش توانستیم نقشی هرچند کوچک در پاسداشت دفاع مقدس ایفا کنیم. در دولت یازدهم ۲۲ اثر و در دولت دوازدهم ۱۲ اثر در حوزه دفاع مقدس در فهرست ملی به ثبت رسیده است و این روند همچنان ادامه خواهد داشت تا بتوانیم این رشادت‌ها را در مجموعه میراث با اهمیت کشور به ثبت برسانیم.

مونسان با اشاره به گردشگری دفاع مقدس توضیح داد:گردشگری دفاع مقدس در برنامه‌های ایران‌گردی جزو محورهای توسعه راهبردی گردشگری است. گردشگری دفاع مقدس می‌تواند ثروت را به بسیاری از مناطق محروم ببرد و ارزش‌های دفاع مقدس را به گردشگران منقل کند. در حوزه ثبت آثار دفاع مقدس نیز به دنبال آن هستیم که تمام دستاورهای دفاع مقدس را به ثبت برسانیم.

رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  یادآور شد: باید خریدهای راهیان نور در استان‌های مقصد انجام شود تا در آن استان‌ها درآمد ایجاد شود و شاهد رونق اقتصادی در آن استان‌ها باشیم.

به گزارش ایسنا، در این جلسه از سند ثبت ملی میراث ناملموس دفاع مقدس و انقلاب اسلامی همچون محوطه یادمان‌های قلاویزان، شرهانی، سیدالشهدا (ع)، والفجر۱، حسن باقری، سه راه جندالله، شهید کشوری، پادگان دوکوهه، بیمارستان صحرایی امام رضا(ع)، کمیل و حنظله، بیت‌المقدس و شهید سبحانی رونمایی شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet