هدر موبایل
1396/12/19 10:42:17
سرویس استان ها
موسوی بیوکی مطرح کرد:

احتمال ایجاد بحران های اجتماعی در یزد در پی قطع آب آشامیدنی

نماینده مردم یزد در مجلس، با بیان اینکه در حال حاضر یک استان آب آشامیدنی ندارد نسبت به ایجاد بحران‌های اجتماعی در استان یزد در پی قطعی آب هشدار داد.
احتمال ایجاد بحران های اجتماعی در یزد در پی قطع آب آشامیدنی نماینده مردم یزد در مجلس، با بیان اینکه در حال حاضر یک استان آب آشامیدنی ندارد نسبت به ایجاد بحران‌های اجتماعی در استان یزد در پی قطعی آب هشدار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105908387413.jpg احتمال,ایجاد,بحران,های,اجتماعی,در,یزد,در,پی,قطع,آب,آشامیدنی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید ابوالفضل موسوی بیوکی با اشاره به قطع آب آشامیدنی استان یزد، گفت: آب آشامیدنی استان یزد از صبح امروز قطع شده است و در حال حاضر یک استان آب ندارد که این به معنای ایجاد بحران‌های اجتماعی است و امیدواریم هرچه سریع‌تر این مشکل حل شود. 

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، افزود: ما سعی کردیم مردم استان یزد را به آرامش، صرفه جویی و عدم ذخیره‌سازی دعوت کنیم، مسئولان استان و شخص استاندار هم در تماسی که بنده با وی داشتم قول دادند که این مشکل تا امروز حل خواهد شد. 

موسوی ادامه داد: با توجه به اینکه امسال میزان بارش‌ها در کشور کم شده بود وزارت نیرو در اقدامی، 10 درصد از آب آشامیدنی استان اصفهان و یزد را از حجم آب ذخیره‌ای که پشت سد زاینده رود است را کم کرد.

وی یادآور شد: آبی که در حال حاضر از زاینده رود به استان یزد منتقل می‌شود؛ برای آشامیدن است و اگر این آب قطع شود کل آب آشامیدنی استان قطع می شود، قبلا آب زاینده‌رود به سمت باتلاق گاوخونی می‌رفت و سفره‌های زیر زمینی سیراب می‌شد و ما آب آشامیدنی استان یزد را از این سفره های زیرزمینی تأمین می‌کردیم و مشکلی هم نداشتیم؛اما از آنجایی که انتقال آب به سمت گاوخونی قطع شد لذا آب از طریق لوله به استان یزد انتقال می‌یابد.

این عضو فراکسیون امید مجلس افزود: باید حرف‌های مردم استان اصفهان نیز شنیده شود و دولت به تکلیفش برای جبران خسارت کشاورزان این منطقه که در پی خشکسالی‌های چندسال اخیر بوده است عمل کند؛چرا که اگر دولت این خسارت را می‌داد قطعا مردم این استان پیگیر قطع انتقال آب به یزد نبودند. 

نماینده مردم یزد در خانه ملت ادامه داد: بنده صبح که وضعیت را دیدم با استاندار تماس گرفتم و وی گفت ما در حال رصد اخبار بوده و احتمال اینکه مردم یا آب و یا برق را قطع کنند وجود دارد و به همین منظور تیم های تعمیر و نگهداری و بازسازی در حال آماده باش هستند که اگر این اتفاق بیفتد با سرعت تعمیرات را انجام دهیم. 

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:در اثر تجمع در شهرستان ورزنه دوتیر برق آسیب دیده و باید با توجه به پیش‌بینی های که شده بود تا بعدازظهر امروز این دو تیر برق تعمیر می‌شد و مشکل جریان برق حل می‌شد که متاسفانه هنوز این اتفاق نیفتاده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet