هدر موبایل
1388/05/29 11:49:00
سرویس اجتماعی
نمایندگان و وزرای پیشنهادی_13

قنبری: رییس جمهور گزینه های مطیع را انتخاب کرده است

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: لیست وزرای معرفی شده به مجلس بیانگر این است که رییس جمهور بیشتر دنبال گزینه‌های مطیع و سرباز است تا مستقل، کارآمد و ژنرال.

داریوش قنبری در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: برخی از افراد معرفی شده نه تنها از سابقه مدیریتی بالا برخوردار نیستند بلکه فاقد سوابق علمی و تخصصی مرتبط هم هستند.

وی خاطر نشان کرد: بررسی‌ها بیانگر این است یک سری از افرادی که در کابینه حضور داشتند و از فاکتور توانمندی برخوردار بودند کنار گذاشته شده‌اند.

نماینده مردم ایلام در ادامه با اشاره به حذف وزرای کارآمد پرداخت و افزود: حذف افراد توانمند این شائبه را در اذهان تقویت می‌کند که افرادی که دارای استقلال رای هستند کنار گذاشته شده و افرادی که برای سکانداری وزارتخانه‌ها در دولت دهم معرفی شده‌اند افرادی مطیع یا به عبارتی سرباز هستند تا ژنرال.

وی تصریح کرد: منظور از جایگاه سرباز توهین به مقام سرباز نیست بلکه مقصود این است که سرباز هیچ گاه نمی‌تواند در مقام فرمانده و ژنرالی قرار گیرد.

قنبری یادآور شد: همان طور که رییس مجلس تاکید داشت، برای احراز وزارتخانه‌ها باید رییس جمهور فاکتور کارآمدی، مدیریت و تخصص نامزدهای پیشنهادی را در نظر گیرد؛ بنابراین نمایندگان مجلس هم با این نظر موافق هستند، در غیراین صورت باتوجه به اهمیت موضوع و حساسیت موقعیت زمانی، مجلس در قبال این مقوله موضع‌گیری خواهد کرد.

وی بحث کارآمدی و مدیریتی افراد را نقطه ارتباط میان مجلس و دولت برای دادن رای اعتماد به نامزدهای پیشنهادی برای وزارتخانه‌ها دانست و افزود: مجلس به دنبال افرادی است که بتواند وزارتخانه‌ها را در شرایط امروز با قدرت کارآمدی، مدیریتی و تخصصی خود به پیش ببرند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در عین حال افزود:‌ نبود فاکتورهای مهم کارآمدی و مدیریتی موجب بروز شکاف عمیق بین دولت و مجلس می‌شود که تداوم آن موجب می‌شود تا مجلس در دادن رای اعتماد با تردید برخورد کند.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: در مجموع نمایندگان به گونه‌ای تصمیم‌گیری می‌کنند که منافع ملی، مصالح نظام و کشور تامین شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet