خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1396/12/19 14:42:14
سرویس سیاسی
حسن بیکی:

همدستی دولت انگلستان در حمله به سفارتخانه کشورمان مشهود است / سفیر بریتانیا از ایران اخراج شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه همراهی دولت انگلستان با افراد ناشناس در حمله به سفارتخانه کشورمان مشهود است، خواستار اخراج سفیر بریتانیا از ایران شد.
همدستی دولت انگلستان در حمله به سفارتخانه کشورمان مشهود است / سفیر بریتانیا از ایران اخراج شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه همراهی دولت انگلستان با افراد ناشناس در حمله به سفارتخانه کشورمان مشهود است، خواستار اخراج سفیر بریتانیا از ایران شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109241584372.jpg همدستی,دولت,انگلستان,در,حمله,به,سفارتخانه,کشورمان,مشهود,است,/,سفیر,بریتانیا,از,ایران,اخراج,شود Icana

ابوالفضل حسن بیکی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص حمله افراد ناشناس به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن، گفت: همدستی دولت انگلستان با افراد ناشناس در حمله به سفارتخانه کشورمان مشهود است لذا اقدام قدرتمندانه در مواجه با این موضوع اخراج سفیر بریتانیا از ایران است زیرا در غیر این صورت در آینده شاهد اقدامات نامناسب دیگر کشورها تحت فشار آمریکایی ها خواهیم بود.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: شواهد نشان می دهد پلیس انگلیس با حمله کنندگان به سفارت کشورمان هماهنگ بوده زیرا پلیس می توانست در لحظات ابتدایی وقوع این اتفاق برخورد لازم را انجام دهد اما بجای اقدام مذکور، تلاش کردند زمینه را برای سوء استفاده رسانه های صهیونیستی فراهم کنند و بتوانند پخش زنده از این اتفاق داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه حمله به سفارتخانه ایران افتضاحی برای پلیس لندن محسوب می شود، ادامه داد: انگلیس در این رابطه کوتاهی و حتی همدستی کرده است که باید پاسخ مناسب در عرصه بین المللی دریافت کند؛ حتی برای جبران خسارت حیثتی، باید اعاده حیثیت شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه انگلیسی ها از دوشیدن اعراب خصوصا عربستان از سایر کشورها عقب افتاده اند، تصریح کرد: باید یادآور شد که هم اکنون ولیعهد سعودی در بریتانیا به سر می برد و این در حالیست که بریتانیایی ها تظاهرات جدی نسبت به حضور وی در کشورشان داشتند لذا دولت انگلیس برای تغییر مسیر افکار عمومی مجبور شد از عده ای افراد که عضو گروه و فرقه شیرازی هستند استفاده کند.

حسن بیکی افزود: این افراد به سفارت ایران حمله کردند تا اذهان بین المللی را مخشوش کنند و بر اقدامات خود سرپوش بگذارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه کشورمان باید در اقدامی قانونی در خصوص این موضوع به سازمان ملل شکایت کند و اعلام شود که به خاک سرزمینمان در لندن تجاوز شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet