خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1396/12/19 14:38:48
سرویس سیاسی
جمالی‌نوبندگانی مطرح کرد:

کاهش سطح ارتباط با لندن در صورت عدم عذرخواهی و جبران خسارت حمله به سفارت ایران

عضو هیأت رئیسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اگر انگلیسی ها مسئولیت حمله به سفارت ایران در لندن را نپذیرند، عذرخواهی نکنند و خسارت ناشی را جبران نکنند کاهش سطح ارتباطات می تواند یکی از اقدامات متقابل باشد.
کاهش سطح ارتباط با لندن در صورت عدم عذرخواهی و جبران خسارت حمله به سفارت ایران عضو هیأت رئیسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اگر انگلیسی ها مسئولیت حمله به سفارت ایران در لندن را نپذیرند، عذرخواهی نکنند و خسارت ناشی را جبران نکنند کاهش سطح ارتباطات می تواند یکی از اقدامات متقابل باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100372648412.jpg کاهش,سطح,ارتباط,با,لندن,در,صورت,عدم,عذرخواهی,و,جبران,خسارت,حمله,به,سفارت,ایران Icana

محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به تعرض مهاجمان ناشناس به سفارت ایران در لندن، گفت: اقداماتی که در لندن صورت گرفت قطعا هماهنگ با اقدامات ترامپ، تماس های چند روز گذشته اسرائیلی ها، جلسه چهارجانبه اعراب و همزمانی آن با سفر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به انگلستان است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجموعه ای از اقدامات و تحرکاتی در منطقه و سطح بین المللی علیه جمهوری اسلامی به صورت کاملا هماهنگ صورت می گیرد، اظهارکرد: به عنوان مثال انگلستان برای پول محمد بن سلمان سنگ تمام گذاشت و بر این اساس ترزا می و بوریس جانسون صحبت هایی علیه ایران بیان کردند و نشان دادند که چشمانشان را بر مظلومیت، جنایات و البته در نسل کشی سعودی ها بسته اند.

وی ضمن تاکید بر اینکه قطعا دستکاه های امنیتی انگلستان چنین اقداماتی را از قبل متوجه می شود و حمله صورت گرفته کاملا هماهنگ بوده است، ادامه داد: انگلستان با توجه به سابقه طولانی استعماری در کشورمان و کینه توزی که نسبت به انقلاب اسلامی ایران دارد چنین اقداماتی را انجام می دهد و متاسفانه درک صحیحی از جمهوری اسلامی ندارد و مداوم هماهنگ با آمریکا حرکت می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: سفارت ایران جزئی از خاک کشورمان تلقی می شود و در این راستا پلیس لندن موظف به حفاظت از سفارتخانه بوده لذا قطعا اقدامات قضایی، کنسولی و بین المللی توسط جمهوری اسلامی انجام می شود.

جمالی نوبندگانی با اشاره به اینکه مسئولیت این اتفاق به عهده انگلستان است، تصریح کرد: تصور می کنم با توجه به رویه ای که انگلستان در پیش گرفته یکی از اقداماتی که می توان در مقابل این کشور متصور شد در رابطه با کاهش سطح روابط است؛ به عبارتی اگر انگلیسی ها مسئولیت این اتفاق را نپذیرند، عذرخواهی نکنند و خسارت ناشی را جبران نکنند کاهش سطح ارتباطات می تواند یکی از اقدامات متقابل باشد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرقه شیرازی کاملا در حمایت اقتصادی و تبلیغاتی مانند فضای مجازی و ماهواره ای انگلیس است، خاطرنشان کرد: در سال 59 نیز چنین اقدامی با هماهنگی انگلیس و سازمان منافقین علیه سفارتخانه کشورمان صورت گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet