خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1396/12/19 14:37:50
سرویس سیاسی
ذوالنوری:

وجود سرنخ‌‎هایی از نقش سرویس امنیتی انگلیس در حمله سفارت ایران/بریتانیا برای جلوگیری از حوادث مشابه تضمین بدهد

عضو‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه بریتانیا باید برای جلوگیری از حوادث مشابه در خصوص سفارتخانه کشورمان تضمین های لازم بدهد، گفت: سرنخ هایی از پشت پرده حمله لندن و نقش سرویس امنیتی این کشور وجود دارد.
وجود سرنخ‌‎هایی از نقش سرویس امنیتی انگلیس در حمله سفارت ایران/بریتانیا برای جلوگیری از حوادث مشابه تضمین بدهد عضو‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه بریتانیا باید برای جلوگیری از حوادث مشابه در خصوص سفارتخانه کشورمان تضمین های لازم بدهد، گفت: سرنخ هایی از پشت پرده حمله لندن و نقش سرویس امنیتی این کشور وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103091395982.jpg وجود,سرنخ‌‎هایی,از,نقش,سرویس,امنیتی,انگلیس,در,حمله,سفارت,ایران/بریتانیا,برای,جلوگیری,از,حوادث,مشابه,تضمین,بدهد Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص حمله مهاجمان ناشناس به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن، گفت: اقدامی که در لندن رخ داد به دور از تدابیر پلیس انگلیس نبوده و قطعا سرویس امنیتی این کشور پشت پرده این موضوع است و علائم و سرنخ هایی مبنی بر این موضوع قابل توجه وجود دارد.

نماینده‌ مردم قم در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه مسئولیت تامین امنیت سفارتخانه و کارکنان کشورمان در این مجموعه با انگلیس است، اظهار کرد: بنابراین دستگاه دیپلماسی کشورمان باید اعتراض شدید و جدی در این رابطه داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد سفارتخانه ایران در لندن و سایر مکان ها ناامن باشد، یقینا افراد دیگری هستند که خشم بیشتری از دولت انگلیس و سایر کشورها دارند لذا آن وقت شاید این جریان قابل کنترل نباشد.

بریتانیا باید برای جلوگیری از حوادث مشابه تضمین های لازم را ارائه کند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بریتانیا باید نسبت به تعرض رخ داده پاسخگو باشد و تضمین های لازم نیز باید فراهم شود که در آینده شاهد بروز حوادث مشابه نباشیم، تصریح کرد: این موضوع در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور مسئولان دستگاه دیپلماسی به بحث گذاشته و تدابیر لازم اندیشیده خواهد شد.

عضو‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه وحدت فرق مسلمان امروزه به عنوان مهمترین رمز دوام و موفقیت اسلام تلقی می شود، اظهار کرد: نظام سلطه خصوصا انگلیسی ها از گذشته سیاست ثابت تفرقه بیانداز و حکومت کن را در این خصوص در پیش گرفته اند.

ذوالنوری گفت: لذا تلاش دارند با ایجاد درگیری و جنگ درون تمدنی وحدت مسلمانان را از بین ببرند؛ بر این اساس مشاهده می شود که شیعه انگلیسی علیه اهل سنت و سنی آمریکایی علیه شیعه فعالیت می کند تا شعله جنگ و اختلاف در بین مسلمانان روشن بماند.

جریان شیرازی، نماد و پرچمدار شیعه انگلیسی است

نماینده‌ مردم قم در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه جریان شیرازی نماد و پرچمدار شیعه انگلیسی است، افزود: این جریان از سال های بعد از انقلاب اسلامی تاکنون فعال بوده و هر چقدر از پیروزی انقلاب اسلامی فاصله گرفته ایم، دایره فعالیت و علنی شدن مخالفت هایشان افزایش یافته است.

وی همچنین تصریح کرد: پول هایی که این فرقه در ایران، عراق و سایر کشورها هزینه می کنند از وجوهات شرعی نیست بلکه یقینا پشت پرده این فعالیت ها، گروه های انگلیسی و پول های سنگینی است که انگلیسی ها هزینه می کنند تا اختلاف بین شیعیان و اهل سنت ایجاد شود.

هراس انگلیس از افشاگری نقش‌شان در پشتیباتی از جریان شیعه انگلیسی

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: جریان شیرازی ها در شهرهای مختلف ایران و عراق فعال هستند لذا بعد از دستگیری یکی از این افراد در قم، مشاهده شد که در مقابل سفارت کشورمان در عراق تجمع صورت گرفت که با ورود دولت و پلیس عراق مانع از تعدی به سفارت کشورمان شدند.

عضو‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این خصوص، خاطرنشان کرد: اما انگلیسی ها بیش از هر فرد دیگری از برخورد صورت گرفته ناراحت هستند زیرا این برخورد می تواند منشا بسیاری از روشنگری ها باشد که از این به بعد رخ می دهد و در این افشاگری ها نقش انگلیس در پشتیباتی از جریان شیعه انگلیسی که به سردمداری شیرازی ها رخ می دهد موثر و روشن باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet