خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1396/12/20 11:45:49
سرویس صحن
جهت تأمین نظر شورای نگهبان؛

مجلس با اصلاحات طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور موافقت کرد

نمایندگان مردم در خانه ملت با اصلاحات طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور جهت تأمین نظر شورای نگهبان موافقت کردند.
مجلس با اصلاحات طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور موافقت کرد نمایندگان مردم در خانه ملت با اصلاحات طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور جهت تأمین نظر شورای نگهبان موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/73439.jpg مجلس,با,اصلاحات,طرح,افزایش,نرخ,باروری,و,پیشگیری,از,کاهش,رشد,جمعیت,کشور,موافقت,کرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 20 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور که از سوی شورای نگهبان اعاده شده، با اصلاحاتی که کمیسیون بهداشت انجام داده بود، موافقت کردند. که بر اساس آن مواد 1 تا 5 این طرح و تبصره‌های ذیل این مواد جهت تأمین نظر شورای نگهبان حذف شد.

در ماده (1) این طرح آمده بود: کلیه اعمال جراحی که به منظور پیشگیری دائمی از بارداری انجام می‌شود به استثنای موارد مرتبط با تهدید سلامت جسمی ممنوع است، عدم رعایت این حکم توسط شاغلین حِرف پزشکی تخلف محسوب میشود و متخلفان متناسب با عمل ارتکابی و تکرار آن به مجازات‌های انتظامی مندرج در تبصره (۱) ماده (۲۸) قانون سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۶/۸/۱۳۸۳ محکوم میشوند در تبصره نیز آمده است موارد تهدید سلامت جسمی را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام می‌کند.

در ماده (2) این طرح آمده بود: هر گونه تبلیغ در مورد پیشگیری از بارداری و کاهش فرزندآوری ممنوع است .

براساس تبصره 1 این ماده در صورت تخلف رسانه‌ها از حکم این ماده متناسب با عمل ارتکابی و تکرار آن متخلف به مجازات‌های مندرج در ماده 35 قانون مطبوعات مصوب 22/12/1364 و اصلاحات بعدی آن محکوم می‌شود.

در تبصره (2) این ماده آمده بود: چنانچه مرتکب از امکانات دولتی و عمومی برای هرگونه تبلیغ موضوع این ماده به جز موارد مصرح در تبصره یک استفاده کند مشمول جزای نقدی درجه شش ماده 19 قانون مجازات اسلامی مصوب 1 اردیبهشت ماه92 می شود.

در ماده (3) طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از رشد جمعیت کشور آمده بود: افزایش موارد آموزشی و ضروری در راستای احتراز از تهدیدات سلامت جسمی و روانی مادر و کودک از شمول این قانون مستثنی است. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است آیین نامه اجرایی این ماده و تبصره ماده ۱ را ظرف سه ماه از تاریخ تصویب این قانون تهیه کند و به تصویب هیأت وزیران برساند.

در ماده (4) این طرح آمده بود: وزارت بهداشت موظف است مدیریت برنامه سلامت باروری و فرزندآوری را در راستای بند (4) سیاست‌های کلی جمعیت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری استمرار دهد و آن را بهبود بخشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet