هدر اصلی
1396/12/21 08:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شوشتری:

مرجع گزارش های حقوق بشر سازمان ملل درباره ایران سازمان منافقین است

رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مرجع گزارشات حقوق بشری در ایران از سازمان های اپوزیسیون دریافت می شود در حالیکه این گروهک ۱۷ هزار انسان بی گناه را به شهادت رسانده اند.
مرجع گزارش های حقوق بشر سازمان ملل درباره ایران سازمان منافقین است رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مرجع گزارشات حقوق بشری در ایران از سازمان های اپوزیسیون دریافت می شود در حالیکه این گروهک 17 هزار انسان بی گناه را به شهادت رسانده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711108673438461.jpg مرجع,گزارش,های,حقوق,بشر,سازمان,ملل,درباره,ایران,سازمان,منافقین,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه "رویداد" رادیو گفت و گو با موضوع نشست حقوق بشری علیه ایران و با حضور هادی شوشتری رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

هادی شوشتری در آغاز با اشاره به برگزاری اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل که در پایان سال شمسی برگزار می شود، گفت: براساس مکانیزم ارزیابی جهانی،وضعیت حقوق بشر در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.

وی درباره شیوه کار نیز توضیح داد و اظهارکرد:براساس پیگیری های کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل، دبیر کل سازمان ملل، گزارشی را درخصوص کشور خاصی تهیه می کند و پرونده این کشور در شورای حقوق بشر سازمان مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به دلیل اینکه وضعیت حقوق بشر در ایران یک وضعیت مطلوبی است، همکاری و تعامل نسبتا خوبی را دارد و در موضوعات مختلف،همواره پاسخ لازم را در زمان مقرر ارائه می دهد و درطول شکلگیری شورای حقوق بشر سازمان ملل و همچنین نشست های UPR، همواره هیئت جمهوری اسلامی ایران شرکت می کنند و پاسخ های لازم را ارائه می دهند.

رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه گفت:با وجود همکاری که با شورای حقوق بشر سازمان ملل داریم، نسبت به تعیین گزارشگر حقوق بشری درخصوص ایران،اعتراض داریم زیرا این را یک نوع توهین و دخالت در امور داخلی ایران می دانیم.

وی تاکید کرد:ایران به لحاظ مبانی قانون اساسی، بسیاری از مفاهیم و اعلامیه های بین المللی حقوق بشر را در خود قرار داده است. اساسا به لحاظ اعتقادی و تفکری، نظام، معتقد به رعایت حقوق بشر است و تعیین گزارشگر ویژه یک نوع توهین به سیستم پیشرفته حقوق داخلی ایران است.یکی از انتقادهای ماهوی و اساسی که همواره به گزارش دبیرکل سازمان ملل و گزارشگر ویژه داریم، شیوه جمع آوری مستندات است زیرا این افراد عموما از سازمان های اپوزیسیون مانند سازمان منافقین گزارشات خود را دریافت می کنند درحالی که این گروهک 17 هزار انسان بی گناه را در سطح شهرها به شهادت رسانده اند و قطعا چنین گروهکی نمی تواند مرجع گزارش بین الملل باشد./

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet