شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/12/21 08:10:27
سرویس فرهنگی
مرادی:

حق فوق‌العاده شغل معلمان نوار مرزی پرداخت نمی‌شود

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس از عدم احتساب حق نوار مرزی برای کارکنان و معلمان شهرهای مرزی انتقاد کرد.
حق فوق‌العاده شغل معلمان نوار مرزی پرداخت نمی‌شود نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس از عدم احتساب حق نوار مرزی برای کارکنان و معلمان شهرهای مرزی انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108785240884.jpg حق,فوق‌العاده,شغل,معلمان,نوار,مرزی,پرداخت,نمی‌شود Icana

منصور مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در قانون مدیریت خدمات کشوری برای فرهنگیانی که در نوار مرزی فعالیت می‌کنند، حقوق و مزایای ویژه‌ای باید در نظر گرفته شده که متأسفانه آموزش و پرورش به این قانون عمل نمی‌کند، گفت: در بند 1 ماده ۶۸ این قانون آمده است؛ کارکنانی که در مناطق بد آب و هوا و مناطق کمتر توسعه یافته فعالیت می‌کنند از فوق‌العاده شغل بهره می‌برند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری‌  صورت گرفته در این زمینه، افزود: مبلغ حق نوار مرزی در هر منطقه بستگی به قانون دارد و "فوق‌العاده شغل" مناطق کمتر توسعه یافته و بد آب و هوا درصدی از حقوق ثابت فرهنگیان است.

وی با تأکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش باید پاسخگو باشد که چرا این قانون را برای فرهنگیان اجرایی نمی‌کند، اضافه کرد: اضافه‌ پرداخت نوار مرزی در آموزش و پرورش مورد تأکید نمایندگان مناطق محروم است و با وجود پیش بینی بودجه برای تحقق این مهم، باید علت عدم اجرایی شدن این بند قانونی از سوی دولت و آموزش و پرورش مشخص شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه  ومحاسبات مجلس یادآور شد: مراجعات بسیاری از سوی فرهنگیان به نمایندگان مجلس به دلیل همین عدم پرداخت فوق‌العاده شغل معلمان نوار مرزی صورت گرفته که نمایندگان مجلس نیز نسبت به این مسئله حساس شده‌اند./

پایان پیام

خبرنگار: احسان کاظم زاده نظری

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet