هفته دفاع مقدس
1397/01/02 14:42:00
سرویس فرهنگی
ابوترابی مطرح کرد:

روستای زیرزمینی جاذبه‌ای دیدنی از شهر سرسبز استان اصفهان

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس با بیان اینکه باید از پتانسیل گردشگری در راستای خلق پول استفاده کرد، گفت: تیران و کرون سرسبزترین نقاط استان اصفهان هستند.
روستای زیرزمینی جاذبه‌ای دیدنی از شهر سرسبز استان اصفهان نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس با بیان اینکه باید از پتانسیل گردشگری در راستای خلق پول استفاده کرد، گفت: تیران و کرون سرسبزترین نقاط استان اصفهان هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803102098589978.jpg روستای,زیرزمینی,جاذبه‌ای,دیدنی,از,شهر,سرسبز,استان,اصفهان Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت نجف‌آباد، تیران و کرون را دارای ظرفیت‌های بسیاری در حوزه گردشگری معرفی کرد و گفت: دنیا به سمت درآمدزایی از طریق صنعت گردشگری رفته است و در این صنعت توجه به روستاها و شهرهای کوچک با استقبال بیشتری رو به رو شده که اصطلاحا به آن بوم‌گردی می‌گویند.

 

روستای کرد علیا

 

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اعتقاد به اینکه بازسازی خانه‌ها و سبک زندگی روستایی بسیار مخاطب و مشتاق پیدا کرده است، افزود: متاسفانه به دلیل نبود مدیریت جامعه شهری، مدیران هنوز به صنعت گردشگری ورود نکرده‌اند و با وجود مشخص شدن سیاست‌ها و برنامه‌ها در قوانین بالادستی قدم چندانی در راستای تحقق آن‌ها برداشته نشده است.

 

روستای کرد علیا

 

باید از پتانسل گردشگری در راستای خلق پول استفاده کرد

وی با بیان اینکه باید از پتانسل گردشگری در راستای خلق پول استفاده و استعدادهای بالقوه را بالفعل کرد، اظهارکرد: سازمان میراث فرهنگی باید در مسائل شهری و روستایی ورود کرده و در راستای افزایش جذابیت‌های گردشگری شهرها و روستا اقدام کنند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرستان‌های تیران و کرون ظرفیت اکوتوریسم بسیار خوبی دارند، گفت: جاذبه‌هایی همچون روستای نمونه زیرزمینی باعنوان "کُردعلیا" با مناظر بکر و واقع شدن نجف‌آباد در جاده مواصلاتی فرصت بیشتری را برای بازدید از این شهرها فراهم کرده است.

 

منطقه نمونه گردشگری شهر زیرزمینی آوه، بزرگترین محوطه تاریخی استان مرکزی

 

نجف‌آباد در سال 95 حدود 5هزار نفر گردشگر جذب کرده است

ابوترابی با اشاره به اینکه خوشبختانه شهرداری نجف آباد در چند سال اخیر علاوه بر تبلیغات، تورهای گردشگری راه‌انداخته است که در پی آن مسافران در حال عبور، یک تا دو روز در نجف‌آباد و دیگر شهرهای اطراف می‌مانند، اضافه کرد: نجف‌آباد در سال 95 حدود 5هزار نفر گردشگر جذب کرده است اما در صورت توجه بیشتر قدرت جذب چندبرابری این جمعیت را دارد.

 

روستای کرد علیا

 

تیران و کرون؛ شهر سبز استان اصفهان

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جاده مهم غرب اصفهان در مسیر داران را که ادامه دهیم و از نجف‌آباد بگذریم به شهرستانی می‌رسیم که از سرسبزترین نقاط استان و دومین شهر سبز اصفهان تیران و کرون نام دارد، گفت: این شهرستان که در مسیر جاده اصلی اصفهان- لرستان- خوزستان واقع شده، با آب و هوایی معتدل در بهار و تابستان و دمایی رو به سردی در زمستان از قدیمی‌ترین شهرستانهای اصفهان است که با توجه به نام باستانی‌اش و وجود امامزاده و یادآوری در تذکره‌های قدیمی گمان می‌رود که حداقل پیشینه‌اش به زمان امویان برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet