هدر موبایل
1396/12/20 19:05:11
سرویس فرهنگی
با نظر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس؛

هر گونه ساخت و ساز در جوار ابنیه تاریخی توسط شهرداری قلع و قمع می‌شود

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با نظر اعضای کمیسیون فرهنگی از این پس هر گونه ساخت و ساز در جوار ابنیه تاریخی توسط شهرداری قلع و قمع می‌شود.
هر گونه ساخت و ساز در جوار ابنیه تاریخی توسط شهرداری قلع و قمع می‌شود سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با نظر اعضای کمیسیون فرهنگی از این پس هر گونه ساخت و ساز در جوار ابنیه تاریخی توسط شهرداری قلع و قمع می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201801104164006818.jpg هر,گونه,ساخت,و,ساز,در,جوار,ابنیه,تاریخی,توسط,شهرداری,قلع,و,قمع,می‌شود Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در تشریح نشست امروز (یکشنبه، 20 اسفند ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس، اظهار کرد: دستور کار نخست نشست امروز کمیسیون ادامه بررسی طرح مرمت و حمایت از بازسازی ابنیه تاریخی  بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت و سه بند از این طرح به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از بند 8 تا 11 این طرح در کمیسیون بررسی شد، افزود: بر اساس مصوبات امروز کمیسیون مقرر شد شورای برنامه ریزی استان‌ها امکانات خدماتی مثل برق، گاز و آب را به بناهای تاریخی ارائه دهند و تجهیزات و امکانات به این ابنیه‌ها تعلق گیرد.

وی یادآور شد: همچنین بر اساس مصوبه امروز کمیسیون مقرر شد هر گونه ساخت و ساز در جوار ابنیه تاریخی توسط شهرداری قلع و قمع شود که البته ادامه بررسی این بند برای بررسی بیشتر با حضور نمایندگان وزارت کشور در نشست آینده مورد بحث قرار می‎گیرد.

آزادی‌خواه ادامه داد: بخش دوم نشست امروز کمیسیون با حضور رئیس سازمان حج و زیارت برگزار شد که به ارائه گزارشی در مورد حج امسال و توافقات صورت‌ گرفته اخصاص داشت.

وی افزود: تعداد زائران حج 82 هزار نفر است که این تعداد امسال افزایش یافته است؛ درخواست شده است 5 هزار نفر به این ظرفیت افزوده شوند؛ کیفیت ارائه سرویس‌ها در هتل‌ها نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، تعداد روزهای سفر از 28 تا 41 روز تعبیه شده و 26 تیر ماه اولین کاروان اعزام می‌شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: همچنین در نشست امروز رئیس سازمان حج و زیارت توضیحاتی درباره کیفیت حج امسال و استقبال بالای مردمی نیز ارائه کرد./

پایان پیام

خبرنگار: احسان کاظم زاده نظری

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet